Historia meczów: Z GKS-em Jastrzębie po raz ósmy w historii

W najbliższą niedzielę zawodnicy Łódzkiego Klubu Sportowego zagrają na własnym obiekcie, z zespołem GKS-u 1962 Jastrzębie. Będzie to ósmy pojedynek w historii „Rycerzy Wiosny” z jastrzębianami.

Lepszym bilansem spotkań mogą pochwalić się ełkaesiacy, którzy wygrali trzy pojedynki z GKS-em. Zespół z Harcerskiej pokonał łodzian tylko raz. Trzykrotnie także obie drużyny dzieliły się punktami.

Pierwsze spotkania pomiędzy tymi klubami sięgają sezonu 1988/89. Wówczas w Ekstraklasie w obydwu starciach padały remisy (0:0 i 1:1).

Ostatni raz ŁKS rywalizował z GKS-em 1962 w rundzie jesiennej obecnych rozgrywek. W Jastrzębiu po golach Domingueza, Nawotki i Sekulskiego lepsi okazali się biało-czerwono-biali.

Bilans meczów ligowych ŁKS – GKS Jastrzębie

Mecze: 7

Wygrane ŁKS: 3

Remisy: 3

Wygrane GKS-u: 1

Bramki: 9-3 na korzyść ŁKS

Pięć ostatnich spotkań ŁKS-u z GKS-em Jastrzębie:

14 listopada 2020: Fortuna I liga

GKS Jastrzębie – ŁKS Łódź 0:3

Bramki: Dominguez 19, Nawotka 76, Sekulski 88-k

Skład ŁKS: Arndt – Dankowski, Moros Gracia, Sobociński, Klimczak – Pirulo (Wolski 68), Dominguez (Srnić 81), Tosik (Rozwandowicz 68), Trąbka, Nawotka (Sajdak 77) – Corral (Sekulski 77).

4 maja 2019: Fortuna I liga

GKS Jastrzębie – ŁKS Łódź 0:2

Bramki: Sekulski 29, 45

Skład ŁKS: Kołba – Grzesik, Juraszek, Sobociński, Klimczak – Ramirez (Wolski 86), Kalinkowski, Bielak, Piątek, Bryła (Łuczak 71) – Sekulski (Kujawa 89)

20 października 2018: Fortuna I liga

ŁKS Łódź – GKS Jastrzębie 2:0

Bramki: Kujawa 59, Rozwandowicz 82-k.

Skład ŁKS: Kołba – Bogusz, Rozwandowicz, Sobociński (Juraszek 78), Widejko – Pyrdoł, Bielak, Piątek, Łuczak, Ramirez (Kostyrka 88) – Kujawa (Radionow 72).

30 marca 2018: II liga

GKS Jastrzębie – ŁKS Łódź 1:0

Bramka: Jadach 16-k.

Skład ŁKS: Kołba – Pyciak, Rozwandowicz, Juraszek, Widejko – Wolski, Margol (Radionow 46), Kocot, Pyrdoł (Kostyrka 84), Bryła (Zagdański 73) – Łuczak.

2 września 2017: II liga

ŁKS Łódź – GKS Jastrzębie 1:1

Bramki: Pyrdoł 50 – Semeniuk 82

Skład ŁKS: Kołba – Pyciak, Rozwandowicz, Juraszek, Widejko – Kostyrka (Maschera 86), Margol (Burkhardt 75), Kocot, Guzik (Pyrdoł 46), Bryła (Radionow 61) – Pieczara.

Strzelcy wszystkich goli dla ŁKS-u w dotychczas rozegranych 7 spotkaniach z GKS-em Jastrzębie w lidze:

3 – Łukasz Sekulski

1 – Maksymilian Rozwandowicz, Rafał Kujawa, Piotr Pyrdoł, Piotr Soczyński, Antonio Dominguez, Tomasz Nawotka

Foto: ŁKS Łódź / Cyfrasport