Historia meczów: Z Chrobrym w lidze po raz czwarty!

W najbliższą sobotę Łódzki Klub Sportowy zmierzy się na wyjeździe z dwunastym w tabeli, Chrobrym Głogów i będzie to czwarty pojedynek w historii, pomiędzy tymi klubami.

Ełkaesiacy mierzyli się z głogowianami trzy razy w historii i za każdym razem wychodzili zwycięsko z tych pojedynków, nie tracąc z nich, ani jednej bramki.

W trakcie obecnych rozgrywek, ŁKS pokonał na własnym obiekcie Chrobrego 4:0. To spotkanie było wyjątkowe, głównie z tego względu, że wszystkie gole padły łupem piłkarzy z Hiszpanii. Do siatki trafiali Samu Corral, Carlos Moros Gracia, Pirulo oraz Antonio Dominguez.

Pozostałe dwa mecze rozegrano w sezonie 2018/19. W Głogowie było 1:0 dla biało-czerwono-białych, po trafieniu Jewhena Radionowa, a w Łodzi 2:0 (gole Daniego Ramireza i Artura Bogusza).

Bilans meczów ligowych ŁKS – Chrobry:

Mecze: 3

Wygrane ŁKS: 3

Remisy: 0

Wygrane Chrobrego: 0

Bramki: 7:0 na korzyść ŁKS

Jedyne trzy mecze ŁKS-u z Chrobrym:

7 listopada 2020: Fortuna I liga

ŁKS Łódź – Chrobry Głogów 4:0

Gole: Corral 63, Moros Gracia 67, Pirulo 77, Dominguez 90

Skład ŁKS: Malarz – Wolski (Klimczak 76), Carlos Moros Gracia, Sobociński, Dankowski – Pirulo, Dominguez, Rozwandowicz (Tosik 60), Trąbka (Nawotka 76), Gryszkiewicz (Sajdak 17) – Corral (Sekulski 76).

10 listopada 2018: Fortuna I liga

ŁKS Łódź – Chrobry Głogów 2:0

Gole: Dani Ramirez 7, Bogusz 34

Skład ŁKS: Kołba – Bogusz, Rozwandowicz, Sobociński, Widejko – Pyrdoł, Piątek, Łuczak (Bielak 67), Bryła, Ramirez (Wolski 77) – Kujawa (Radionow 70).

20 lipca 2018: Fortuna I liga

Chrobry Głogów – ŁKS Łódź 0:1

Gol: Jewhen Radionow 37

Skład ŁKS: Kołba – Grzesik, Rozwandowicz, Juraszek, Bogusz – Bryła (Wojowski 82), Kalinkowski, Gamrot, Łuczak, Pyrdoł (Kostyrka 76) – Radionow.

Strzelcy wszystkich goli dla ŁKS w dotychczasowych dwóch meczach z Chrobrym:

1 – Dani Ramirez, Jewhen Radionow, Artur Bogusz, Samu Corral, Pirulo, Carlos Moros Gracia, Antonio Dominguez

Foto: ŁKS Łódź / Cyfrasport, 400mm.pl