Historia meczów: Z Bruk-Betem w lidze po raz siódmy

Sobotnie starcie Łódzkiego Klubu Sportowego z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza jest określane mianem hitu tej serii gier Fortuna I ligi. Będzie to siódmy pojedynek ligowy obu drużyn w historii.

Bilans starć obu zespołów przed tym spotkaniem jest na remis. Zarówno ŁKS jak i Bruk-Bet wygrał dwa razy, i dwukrotnie oba kluby dzieliły się punktami. Bilans bramkowy delikatnie na korzyść niecieczan (10-8).

Po raz pierwszy łodzianie mierzyli się z Termaliką w sezonie 2010/11, w którym to Łódzki Klub Sportowy wywalczył awans do Ekstraklasy. W tamtych rozgrywkach „Rycerze Wiosny” dwukrotnie ogrywali zespół „Słoni” 3:2 w Niecieczy i 2:0 w Łodzi.

Ostatni raz te kluby spotkały się w sezonie 2018/19. Podobnie jak w kampanii 2010/11 ŁKS wtedy awansował do najwyższej klasy rozgrywkowej. Oba spotkania zakończyły się remisami 1:1.

Siódmy mecz ligowy pomiędzy Łódzkim Klubem Sportowym i Bruk-Betem Termaliką odbędzie się w sobotę 28 listopada o godzinie 12:40 na stadionie w Niecieczy.

Bilans meczów ligowych ŁKS – Bruk-Bet Termalica

Mecze: 6

Wygrane ŁKS: 2

Remisy: 2