Historia meczów: Piąta ligowa potyczka z Chrobrym

Łódzki Klub Sportowy w środowy wieczór rozegra na wyjeździe zaległe starcie 12. kolejki Fortuna 1. Ligi z Chrobrym Głogów. Choć poprzedni sezon trochę zaburzył galanty, z punktu widzenia łodzian, bilans starć między tymi zespołami, tak z historycznego punktu widzenia to ełkaesiacy podchodzą do tego starcia z przewagą.

ŁKS w swojej historii mierzył się w lidze czterokrotnie z Chrobrym Głogów. Do pierwszych dwóch starć doszło w sezonie 2018/19, zakończonym awansem „Rycerzy Wiosny” do Ekstraklasy. W tamtych rozgrywkach podopieczni Kazimierza Moskala dwukrotnie pokonali głogowian. Do pierwszego pojedynku doszło w Głogowie, gdzie w pierwszej kolejce biało-czerwono-biali wygrali 1:0, a zwycięską bramkę strzelił Jewhen Radionow. Do drugiego meczu doszło w listopadzie 2018 roku – wówczas przy al. Unii 2 ełkaesiacy zwyciężyli 2:0. Do bramki Chrobrego trafiali wówczas Dani Ramirez oraz Artur Bogusz.

Do kolejnych dwóch starć między ŁKS-em a Chrobrym doszło w poprzednim sezonie. Mecz rozegrany w listopadzie 2020 roku w Łodzi okazał się popisem strzeleckim biało-czerwono-białych, którzy w drugiej połowie spotkania strzelili cztery bramki, zachowując przy tym czyste konto. Na listę strzelców tego dnia wpisali się Samu CorralCarlos Moros GraciaPirulo oraz Antonio Dominguez. Galanty bilans pojedynków „Rycerzy Wiosny” z głogowianami pogorszył się jednak po rewanżu, rozegranym w maju 2021 roku. Podopieczni Ireneusza Mamrota, nie wykorzystali wielu szans strzeleckich, samemu pozwalając Mikołajowi Lebedyńskiemu na trafienie do własnej siatki. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 1:0 dla gospodarzy z Głogowa.

Bilans meczów ligowych ŁKS – Chrobry:

Mecze: 4

Wygrane ŁKS: 3

Remisy: 0

Wygrane Chrobrego: 1

Bramki: 7:1 na korzyść ŁKS

Fot. ŁKS Łódź/Cyfrasport

Cztery dotychczasowe starcia ŁKS-u z Chrobrym:

7 listopada 2020: Fortuna I liga

Chrobry Głogów – ŁKS Łódź 1:0

Bramka: Lebedyński 57′

Skład ŁKS: Malarz – Wolski, Dąbrowski, Sobociński, Marciniak – Rozwandowicz [46′ Tosik (80′ Sajdak)], Rygaard (67′ Sekulski), Trąbka (59′ Dominguez) – Pirulo, Janczukowicz (59′ Gryszkiewicz), Ricardinho.

7 listopada 2020: Fortuna I liga

ŁKS Łódź – Chrobry Głogów 4:0

Bramki: Corral 62′, Moros Gracia 67′, Pirulo 78′, Dominguez 90′

Skład ŁKS: Malarz – Wolski (75′ Klimczak), Moros, Sobociński, Dankowski  – Rozwandowicz (60′ Tosik), Dominguez, Trąbka (75′ Nawotka) – Pirulo, Gryszkiewicz (17′ Sajdak), Corral (75′ Sekulski).

10 listopada 2018: Fortuna I liga

ŁKS Łódź – Chrobry Głogów 2:0

Bramki: Ramirez '7, Bogusz ’34

Skład ŁKS: Kołba – Bogusz, Rozwandowicz, Sobociński, Widejko – Pyrdoł, Piątek, Łuczak (’67 Bielak), Bryła, Ramirez ( ’77 Wolski) – Kujawa (’70 Radionow).

20 lipca 2018: Fortuna I liga

Chrobry Głogów – ŁKS Łódź 0:1

Bramka: Radionow ’37

Skład ŁKS: Kołba – Grzesik, Rozwandowicz, Juraszek, Bogusz – Bryła (’82 Wojowski), Kalinkowski, Gamrot, Łuczak, Pyrdoł (’76 Kostyrka) – Radionow.

Strzelcy wszystkich goli dla ŁKS w dotychczasowych czterech meczach z Chrobrym:

1 – Dani Ramirez, Jewhen Radionow, Artur Bogusz, Samu Corral, Carlos Moros Gracia, Pirulo, Antonio Dominguez

Fot. ŁKS Łódź/Cyfrasport