Historia meczów ŁKS-u ze Stomilem Olsztyn

W trzeciej serii gier sezonu 2020/21 Fortuna I ligi Łódzki Klub Sportowy zmierzy się przy alei Unii Lubelskiej ze Stomilem Olsztyn. W przeszłości oba kluby mierzyły się ze sobą w meczach ligowych 18-krotnie.

Lepszym bilansem przed sobotnim spotkaniem mogą się pochwalić piłkarze ŁKS-u. Łodzianie wychodzili zwycięsko z pojedynków ze Stomilem ośmiokrotnie, z kolei olsztynianie cztery razy pokonywali „Rycerzy Wiosny”. Sześć meczów zakończyło się podziałem punktów. Bilans bramkowy również jest na korzyść biało-czerwono białych (30-15).

Ostatni raz ŁKS rywalizował ze Stomilem w sezonie 2018/19, zakończonym awansem podopiecznych Kazimierza Moskala do PKO BP Ekstraklasy. Biało-niebiescy uplasowali się w tamtych rozgrywkach na 11 miejscu. W Łodzi lepszy okazali się ełkaesiacy, wygrywając 1:0 po perfekcyjnie wykonanym rzucie karnym przez Maksymiliana Rozwandowicza. Z kolei w Olsztynie padł remis 2:2. Dla naszego zespołu bramki zdobyli Wojciech Łuczak i Maciej Wolski.

Pierwsze spotkanie ligowe Łódzkiego Klubu Sportowego z zespołem z województwa warmińsko-mazurskiego odbyło się w w sezonie 1994/95 w ówczesnej I lidze (dziś Ekstraklasie) i zakończyło się remisem 1:1.

Największe zwycięstwo nad sobotnim rywalem „Rycerze Wiosny” odnieśli 23 listopada 2002 roku w II lidze przy alei Unii. Wówczas łodzianie pokonali Stomil6:1, a gole dla biało-czerwono-białych zdobyli Łukasz Mierzejewski (3), Ernest Konon, Marcin Stanisławski oraz Jakub Cieciura.

19 mecz ligowy pomiędzy ŁKS-em, a Stomilem Olsztyn odbędzie się w najbliższą sobotę 12 września o godzinie 12:40 w Łodzi, na stadionie przy alei Unii Lubelskiej 2.

Bilans meczów ligowych ŁKS – Stomil:

Mecze: 18

Wygrane ŁKS: 8

Remisy: 6

Wygrane Stomilu: 4

Bramki: 30-15 na korzyść ŁKS

Pięć ostatnich spotkań ŁKS-u ze Stomilem Olsztyn:

1 grudnia 2018: Fortuna I liga

Stomil Olsztyn – ŁKS Łódź 2:2

Bramki: Kuban 25, Zając 87 – Łuczak 17, Wolski 49

Skład ŁKS: Kołba – Bogusz, Juraszek, Sobociński, Rozmus – Ramirez (Pyrdoł 85), Kalinkowski, Piątek, Wolski, Łuczak – Kujawa (Radionow 76).

11 sierpnia 2018: Fortuna I liga

ŁKS Łódź – Stomil Olsztyn 1:0

Bramka: Rozwandowicz 56-k

Skład ŁKS: Kołba – Grzesik, Rozwandowicz, Sobociński, Bogusz – Bryła (Pyrdoł 73), Kalinkowski, Gamrot, Łuczak (Kujawa 90), Ramirez (Wolski 80) – Radionow.

16 marca 2013: I liga

Stomil Olsztyn – ŁKS Łódź 0:0

Skład ŁKS: Kołba – Wieczorek, Ragaman, Gieraga, Mikołajczyk (Kiełb 77), K.Kaczmarek (Borys 60), Kotwica, Książek (Drągowski 66), Staroń, Biel – Gląba.

15 sierpnia 2012: I liga

ŁKS Łódź – Stomil Olsztyn 0:2

Bramki: Suchocki 14, Kaźmierowski 66.

Skład ŁKS: Wyparło – Gieraga, Borsukow (Brud 65), Cyzio, Żółtowski (Osiński 70) – K.Kaczmarek (Stąporski 46), Kuklis, Sarafiński, Sasin, P.Kaczmarek – Więzik.

7 czerwca 2003: II liga

Stomil Olsztyn – ŁKS Łódź 0:2

Bramki: Kardas 42, Sessou 75

Skład ŁKS: Skrzypiec – Duda, Kowalczyk, Rączka, Kardas (Grącki 67) – Sessou, Białek, Stanisławski (Wolski 76), Klepczarek, Mierzejewski (Czpak 55) – Grzelak.