Historia meczów: 53. ligowe starcie z GKS-em Katowice

W najbliższym spotkaniu ligowym Łódzki Klub Sportowy zagra u siebie z GKS-em Katowice. W przeszłości oba kluby mierzyły się ze sobą w rozgrywkach ligowych 53 razy.

W starciach między ŁKS-em a GKS-em lepszym bilansem może się pochwalić sobotni rywal „Rycerzy Wiosny” – katowiczanie zwyciężyli w 23 spotkaniach. Ełkaesiacy wygrali jedynie 13 meczów, zaś 16 potyczek zakończyło się remisem. Bilans bramkowy także przemawia na korzyść GKS-u (62-46).

Do pierwszego spotkania między „Rycerzami Wiosny” a „Trójkolorowymi” doszło w 1965 roku. Łodzianie przegrali wówczas wyjazdowe starcie z GieKSą 1:0. Tym meczem rozpoczęli najdłuższą serię bez zwycięstwa z katowiczanami – pierwsze zwycięstwo (domowe starcie wygrane 2:1) osiągnęli dopiero w sezonie 1979/80. Do tego czasu ełkaesiacy przegrali 7 spotkań i 2 zremisowali.

Ostatni raz ŁKS spotkał się z GKS-em Katowice w I Lidze, w sezonie 2018/19. Ełkaesiacy zremisowali wówczas na wyjeździe 1:1 po samobójczym trafieniu Rozmusa i wyrównującym rzucie karnym wykonanym przez Radionowa.

53. starcie pomiędzy klubami rozpocznie się w sobotę o godzinie 18:00 na Stadionie im. Władysława Króla.

Bilans meczów ŁKS – GKS Katowice:

Mecze: 52

Wygrane ŁKS: 13

Remisy: 16

Wygrane GKS-u: 23

Bramki: 62-46 na korzyść GKS-u

fot. Marzena Bugała-Azarko

Pięć ostatnich spotkań ŁKS-u z GKS-em Katowice:

28 listopada 2018: Fortuna I liga

GKS Katowice – ŁKS Łódź 1:1

Bramki: Rozmus 66′ (sam.) – Radionow 90+2′ (k.)

Skład ŁKS: Michał Kołba – Artur Bogusz, Kamil Juraszek, Jan Sobociński, Kamil Rozmus – Maciej Wolski, Lukáš Bielák (77′ Jewhen Radionow), Bartłomiej Kalinkowski (63′ Wojciech Łuczak), Łukasz Piątek, Patryk Bryła (46′ Dani Ramírez) – Rafał Kujawa

28 lipca 2018: Fortuna I liga

ŁKS Łódź – GKS Katowice 0:1

Bramki: Rumin 34′

Skład ŁKS: Kołba – Grzesik, Rozwandowicz, Juraszek, Bogusz – Bryła (60′ Ramirez), Gamrot, Kalinkowski, Łuczak, Pyrdoł – Radionov.

10 marca 2013: I Liga

ŁKS Łódź – GKS Katowice 0:1

Bramki: Duda 37′

Skład ŁKS: Kołba – Biel, Bogusz (81′ Kita), Drągowski (63′ Borys), Gląba, Jurkowski, Kaczmarek (72′ Pawlak), Kotwica, Mikołajczyk, Ragaman, Staroń