Historia meczów: 40. pojedynek z Arką w lidze

„Rycerze Wiosny” w środowy wieczór podejmą na wyjeździe w ramach 30. kolejki Fortuna. 1 Ligi Arkę Gdynia. Będzie to 40 pojedynek obu klubów. Lepszym bilansem może się pochwalić ekipa naszych rywali.

Lepszy bilans spotkań ma zespół z Gdyni, który wygrał 17 pojedynków z ełkaesiakami. Biało-czerwono-biali byli górą w dwunastu starciach i dziesięć spotkań, zakończyło się podziałem punktów. Stosunek bramek również na korzyść „Arkowców” (42-30).

Pierwsze pojedynki Łódzkiego Klubu Sportowego z Arką Gdynia w lidze sięgają końcówki lat 60-tych. W sezonie 1969/70 łodzianie spotkali się z zespołem z Pomorza w II lidze.

Biało-czerwono-biali w Gdyni wygrali jak dotąd jedynie raz, w półfinale baraży,  wówczas piłkarze z aleja Unii, zwyciężyli 1:0, a bramkę dla naszego zespołu zdobył Maciej Radaszkiewicz.

40. ligowy mecz ŁKS-u z Arką Gdynia rozpocznie się w środę, o godzinie 20:30, na stadionie GOSiR w Gdyni

Bilans meczów ligowych ŁKS – Arka

Mecze: 39

Wygrane ŁKS: 12

Remisy: 10

Wygrane Arki: 17

Bramki: 42-30 na korzyść Arki

Pięć ostatnich spotkań ligowych ŁKS-u z Arką Gdynia:

17 października 2021: Fortuna I Liga

ŁKS Łódź – Arka Gdynia 1:0

Bramki: Radaszkiewicz 36′

Skład ŁKS:Kozioł – Bąkowicz (85′ Kelechukwu), Dąbrowski, Koprowski, Klimczak –  Rozwandowicz, Dominguez (76′ Monsalve), Rygaard (71′ Tosik), Pirulo, Wolski (46′ Ricardinho) – Radaszkiewicz (85′ Szeliga).

16 czerwca 2021: baraż o awans do PKO BP Ekstraklasy

Arka Gdynia – ŁKS Łódź 0:1

Bramka: Pirulo 64′

Skład ŁKS: Malarz – Dankowski (Wolski 59′), Moros Gracia, Marciniak, Klimczak (Dąbrowski 71′) – Pirulo (Nawotka 85′), Dominguez (Tosik 86′), Rozwandowicz (Koprowski 85′), Trąbka, Gryszkiewicz – Ricardinho.

16 kwietnia 2021: Fortuna I Liga

ŁKS Łódź – Arka Gdynia 1:2

Bramki: Ricardinho 42′

Skład ŁKS: Malarz – Wolski, Dąbrowski, Moros Gracia, Klimczak – Tosik (Sekulski 78′), Rygaard, Trąbka (Nawotka 87′) – Pirulo (Dominguez 73′), Janczukowicz (Sajdak 87′), Ricardinho.

10 października 2020: Fortuna I liga

Arka Gdynia – ŁKS Łódź 0:0

Skład ŁKS: Malarz – Wolski, Dąbrowski, Sobociński, Klimczak – Pirulo (Nawotka 86′), Dominguez, Rozwandowicz, Gryszkiewicz (Romanowicz 74′), Trąbka (Tosik 86′) – Sekulski (Corral 65′).

11 lipca 2020: Ekstraklasa

Arka Gdynia – ŁKS Łódź 3:2

Bramki: Marcus 19′, Nalepa 41′-k, Jankowski 45′ – Corral 55′, Sekulski 85′

Skład ŁKS: Malarz – Wolski, Moros Gracia, Dąbrowski, Klimczak – Pirulo, Rozwandowicz, Srnić, Guima (Trąbka 46′), Ratajczyk – Wróbel (Corral 46′ (Sekulski 70′))