Guima trenuje z zespołem. Dwóch nieobecnych

Piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego przygotowują się do starcia z mistrzem Polski Piastem Gliwice. Na mecz 4. kolejki Kazimierz Moskal będzie mógł skorzystać z prawie całej kadry. Szkoleniowiec na czwartkowym treningu miał do dyspozycji 25 zawodników.

Ricardo Guima do Polski wrócił w środę rano i wraz z zespołem odbył popołudniowy trening na boisku hybrydowym przy al. Unii. Dzięki temu, że mecz z Piastem został przełożony na niedzielę to Portugalczyk opuścił tylko pomeczową jednostkę oraz trening regeneracyjny we wtorek, a także poranną środową sesję na siłowni.

Nieobecni na zajęciach byli Jewhen Radionow i Adrian Klimczak. Pierwszego wykluczyła kontuzja stopy, po szczegółowych badaniach zdiagnozowano pęknięcie kości śródstopia. Napastnik ćwiczy indywidualnie, o czym poinformowali dziennikarze Przeglądu Sportowego Łukasz Grabowski i Michał Janiak w swoim podcaście HollyŁódź. Lewy obrońca natomiast, doznał urazu w pierwszej połowie starcia z Lechem Poznań i w przerwie został zmieniony przez Jana Grzesika.

Jutro i pojutrze drużyna będzie trenować popołudniu, a po sobotnim treningu dwudziestoosobowa kadra uda się na zgrupowanie przedmeczowe.