Guima nie zagra z Wisłą Kraków

Ricardo Guima nie zagra w najbliższym spotkaniu Łódzkiego Klubu Sportowego z Wisłą Kraków. 24-latek w sobotnim starciu z Wisłą Płock obejrzał ósmą żółtą kartkę w tym sezonie i będzie musiał pauzować jeden mecz.

Portugalczyk przed spotkaniem w Płocku był jedynym zawodnikiem łodzian zagrożonym zawieszeniem w przypadku obejrzenia kolejnego kartonika. W końcówce spotkania arbiter ukarał pomocnika za faul taktyczny na Giorgim Merebaszwilim.

Absencja Guimy spowoduje kolejne zmiany w wyjściowym składzie zespołu Wojciecha Stawowego. Najprawdopodobniej w środku pola od pierwszej minuty wystąpi ktoś z dwójki Antonio Dominguez – Łukasz Piątek.

Przed meczem z „Białą Gwiazdą” żaden z piłkarzy ŁKS nie jest zagrożony kolejną pauzą.

Kartki zawodników Łódzkiego Klubu Sportowego w sezonie 2019/20:

Żółte kartki:

9 – Jan Sobociński

8 – Ricardo Guima (pauzuje)

6 – Maksymilian Rozwandowicz, Maciej Dąbrowski, Dragoljub Srnić

5 – Jan Grzesik, Maciej Wolski

4 – Adrian Klimczak, Dani Ramirez, Tadej Vidmajer, Łukasz Piątek

2 – Artur Bogusz, Kamil Juraszek, Michał Trąbka, Rafał Kujawa, Przemysław Sajdak, Antonio Dominguez, Pirulo, Samu Corral, Jakub Wróbel

1 – Arkadiusz Malarz, Patryk Bryła, Bartłomiej Kalinkowski, Piotr Pyrdoł, Adam Ratajczyk, Carlos Moros Gracia

Czerwone kartki:

1 – Maksymilian Rozwandowicz, Maciej Dąbrowski, Kamil Juraszek