Piłka Nożna

Grzesik nie uczestniczył w treningu ŁKS. Nawotka zastąpi go w kadrze łodzian?

Jan Grzesik nie pojawił się na czwartkowym treningu pierwszego zespołu Łódzkiego Klubu Sportowego. Wszystko wskazuje na to, że obrońca niebawem zostanie zawodnikiem beniaminka Ekstraklasy Warty Poznań. Zastąpić go w drużynie Wojciecha Stawowego może Tomasz Nawotka z Legii Warszawa.

Od kilkunastu dni w mediach pojawiają się informacje dotyczące odejścia Grzesika do Warty. Jak informowaliśmy na łamach naszej strony sam zawodnik bardzo chce dołączyć do drużyny z Poznania, aby w kolejnym sezonie nadal grać w najwyższej klasie rozgrywkowej. Jego nieobecność na ostatnich treningach tylko potwierdza te informacje.

Wczoraj na łamach portalu Meczyki.pl dziennikarz Tomasz Włodarczyk poinformował o zainteresowaniu ŁKS-u i Widzewa prawym obrońcą Legii Warszawa Tomaszem Nawotką. Jak udało nam się ustalić 23-latek jest bliżej przenosin do klubu z Alei Unii, jednak w tej kwestii coś się może jeszcze zmienić. Wiele wskazuje na to, że właśnie urodzony w Olsztynie zawodnik zastąpi w pierwszym zespole łodzian Jana Grzesika.

Nawotka ma ważny kontrakt z Legią do 2022 roku, ale „Wojskowi” chcą sprzedać swojego zawodnika. Słyszymy nawet, że Mistrz Polski nie oczekuje za piłkarza wygórowanej kwoty, ale chce zapewnić sobie opcję odkupienia zawodnika.

W ciągu ostatnich trzech sezonów prawy obrońca występował na wypożyczeniach w Zagłębiu Sosnowiec (2,5 sezonu) oraz w słowackim MFK Zemplin Michalovce (pół sezonu). W Ekstraklasie rozegrał 16 meczów i zdobył jedną bramkę w starciu z Cracovią w sezonie 2018/19.

Co ciekawe były zawodnik Sokoła Ostróda podczas swojej kariery pięciokrotnie rywalizował przeciwko Łódzkiemu Klubowi Sportowemu. Czterokrotnie w barwach rezerw Legii Warszawa w III lidze i jeden raz jako piłkarz Zagłębia Sosnowiec w Pucharze Polski. 6 listopada 2016 roku piłkarz mogący grać również na boku pomocy strzelił gola na stadionie przy Alei Unii w zremisowanym przez Legię II spotkaniu z ŁKS-em 1:1.

W rezerwach Legii Nawotka grywał w jedynym zespole m.in. z obecnymi zawodnikami ŁKS Michałem Trąbką, Janem Grzesikiem i ex-ełkaesiakiem Bartłomiejem Kalinkowskim.

Grafika: 90minut.pl

Profil zawodnika na portalu Transfermarkt.pl