Piłka Nożna

Grzesik odejdzie do Warty?

Jan Grzesik niebawem może zostać nowym zawodnikiem Warty Poznań. Jak udało nam się ustalić temat odejścia obrońcy Łódzkiego Klubu Sportowego do beniaminka jest całkiem prawdopodobny.

Według naszej wiedzy sam zawodnik chce opuścić Aleję Unii i nadal grać na najwyższym poziomie rozgrywkowym. Jeśli kluby dojdą do porozumienia to do finalizacji transferu pozostaną tylko testy medyczne i podpis piłkarz pod umową.

Słysząc jednak głosy z Poznania można wywnioskować, że Warta jest bardziej zainteresowana podpisaniem umów z wolnymi zawodnikami. W klubie nie będzie pieniędzy na transfery gotówkowe przynajmniej do zimy, co stawia ŁKS w komfortowej sytuacji.

Jeśli jednak doszłoby to transferu to ŁKS nie będzie stratny na tej transakcji. Dziś do zespołu Wojciecha Stawowego dołączył nowy prawy obrońca Mateusz Bąkowicz, a odejście Grzesika do Warty byłoby z zyskiem dla klubu.

Oprócz nowego obrońcy ŁKS z powodzeniem na prawej stronie defensywy mogą występować Maciej Wolski i Marcel Wszołek.

W minionych rozrywkach były piłkarz Siarki Tarnobrzeg rozegrał dla ŁKS-u 30 spotkań w PKO BP Ekstraklasie. Strzelił jednego gola w starciu domowym z Koroną Kielce. Obrońca broni biało-czerwono-białych barw od 2018 roku.