Fortuna Puchar PolskiPiłka Nożna

Dwóch zawodników zadebiutowało w ŁKS-ie

Podczas sobotniego spotkania Fortuna Pucharu Polski z Unią Janikowo w barwach Łódzkiego Klubu Sportowego zadebiutowało dwóch zawodników. Szansę od Wojciecha Stawowego otrzymali Daniel Celea i Jowin Radziński.

Obaj piłkarze rozpoczęli mecz z trzecioligowcem na ławce rezerwowych. Jako pierwszy pojawił się na placu gry rumuński stoper, którzy zmienił w przerwie Maksymiliana Rozwandowicza. Celea wyróżniał się dobrym ustawieniem i twardą nieustępliwą grą. Przy jednej z groźnych sytuacji Unii, uratował zespół ofiarny wślizgiem. Z dwójki stoperów to Daniel był tym niżej ustawionym, a Carlos Moros miał więcej zadań przy wyprowadzeniu piłki.

Jowin Radziński zameldował się na murawie w 71 minucie i zastąpił Jana Sobocińskiego na lewej obronie. Były zawodnik Polonii Warszawa pokazał się z niezłej strony, szczególnie pod względem motorycznym, ale też dużo walczył. Na pierwszy rzut oka wygląda na to, że musi poprawić się pod kątem taktycznym.

Z szerokiej kadry pierwszego zespołu Łódzkiego Klubu Sportowego na oficjalny debiut czekają jeszcze: Aleksander Bobek, Michał Kot, Mateusz Bąkowicz, Tomasz Górecki, Piotr Tazbir, Mieszko Lorenc, Artur Sójka, Marcel Wszołek oraz Dariusz Gmosiński.

Foto: Łukasz Żuchowski