Drugoligowiec odprawiony. ŁKS – KKS 3:1

Środowym popołudniem piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego ograli 3:1 drugoligowy KKS Kalisz. Dla „Rycerzy Wiosny” była to tym samym druga wygrana w letnim okresie przygotowawczym.

Na samym początku środowego sparingu ełkaesiacy ruszyli do mocnych ataków, które już w pierwszej minucie przyniosły im rzut rożny. Po chwili przewagi łodzian do głosu doszli jednak goście, którzy jako pierwsi oddali w meczu strzał na bramkę.

Im dłużej trwał mecz, tym przewaga ełkaesiaków zdawała się jedynie uwypuklać. W 17 minucie potwierdził ją Pirulo, który odnalazł się w polu karnym i po minięciu bramkarza wbił piłkę do pustej bramki.

Strzelona bramka wlała w biało-czerwono-białych nowe siły, co przełożyło się na kolejne składne akcje i zagrożenie pod bramką KKS-u. Kaliszanie nie pozostawali jednak dłużni i głównie korzystając z błędów łodzian kreowali swoje akcje.

Zapędy gości pod koniec pierwszej części gry ukrócił jednak Michał Trąbka. Pomocnik trafił do siatki po podaniu Mikkela Rygaarda z boku pola karnego.

W drugą połowę mocniejszym animuszem weszli goście. Pierwsza akcja kaliszan przełożyła się na rzut karny, który sprokurował Maciej Dąbrowski. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Mateusz Majewski.

To nie podłamało „Rycerzy Wiosny”, którzy wciąż kontrolowali grę, stwarzając przy tym sporo zagrożenia pod bramką rywali. Nie zmieniła wymiana całej 10 piłkarzy obecnych na boisku.

Zwycięstwo ełkaesiaków pod koniec meczu przypieczętował jeszcze Piotr Janczukowicz, który najpierw wyłuskał piłkę w środku boiska, popędził z nią w pole karne kaliszan, a akcję wykończył wykorzystując sytuację sam na sam.

ŁKS Łódź – KKS Kalisz 3:1 (2:0)
Bramki: Pirulo 17′, Trąbka 43′ , Janczukowicz 84′- Majewski 47′ (k)

ŁKS Łódź: Kozioł (46′ Arndt) – Bąkowicz (60′ Szeliga), Dąbrowski (60′ Tosik), Marciniak (60′ Sobociński), Klimczak (60′ Koprowski) – Rozwandowicz (60′ Kuźma), Rygaard (60′ Gryszkiewicz), Trąbka (60′ Ricardinho) – Pirulo (60′ Wolski), Kelechukwu (60′ Moreno), Jurić (60′ Janczukowicz)