NewsPiłka Nożna

Doszło do zmian w zarządzie Łódzkiego Klubu Sportowego

Kilka dni temu informowaliśmy o odejściu Dariusza Lisa z Łódzkiego Klubu Sportowego. Zmiany w strukturach klubu, do których doszło latem są jednak zdecydowanie szersze.

Po sześciu latach pracy, z Łódzkim Klubem Sportowym pożegnał się dotychczasowy dyrektor klubu, a jednocześnie wiceprezes zarządu – Dariusz Lis (więcej na ten temat przeczytacie TUTAJ).

Z całego serca dziękujemy Darkowi za jego zaangażowanie i profesjonalizm, które pokazywał na każdym kroku przez ostatnie ponad sześć lat. Darek wykonał kapitalną robotę, a przypomnijmy, że zaczynał tutaj pracę, gdy ŁKS był jeszcze klubem trzecioligowym i funkcjonował w zupełnie innych realiach – komentuje Jarosław Olszowy.

Większość dotychczasowych obowiązków Dariusza Lisa przejmie dobrze zorientowany w realiach futbolu w województwie łódzkim Michał Antczak. Nowy dyrektor zarządzający ŁKS-u przez lata związany był z GKS-em Bełchatów. Pracę w piłkarskich strukturach rozpoczął w 2005 roku, kiedy wygrał konkurs na stanowisko rzecznika prasowego „Brunatnych”. Funkcję tę pełnił przez blisko 17 lat pracując na poziomie Ekstraklasy, I oraz II ligi czy współorganizując wydarzenia związane z eliminacjami Pucharu UEFA oraz mecze pod egidą PZPN-u (finał Pucharu Polski, finał Pucharu Ekstraklasy czy też towarzyskie spotkanie Polska – Litwa). W 2016 roku pełnił przez dwa miesiące funkcję Prezesa Zarządu GKS „Bełchatów” S.A., a w 2020 roku sprawował rolę prezesa tworzonej wówczas Fundacji Akademia GKS Bełchatów.

Michał Antczak fot. ŁKS Łódź

Bardzo mi miło, że moja praca została zauważona i doceniona propozycją objęcia tak istotnej funkcji w najstarszym łódzkim klubie sportowym. Zaproszenie do współpracy otrzymałem od pana Tomasza Salskiego, który przedstawił mi pomysł na zmiany organizacyjne w spółce i założenia planu na najbliższy okres. Ze swojej strony mogę obiecać jak zawsze pełne zaangażowanie w to, co robię. Ponadto chcę podzielić się swoim doświadczeniem wyniesionym z wieloletniej pracy na rzecz GKS-u Bełchatów i sportu w rodzinnym mieściemówi 43-letni Antczak.Widzę już obszary organizacji klubu, w których można dokonać korekt czy poprawić komunikację wewnętrzną i tę z podmiotami, z którymi ŁKS współpracuje. Przed nami niemałe wyzwania zarówno w codziennej, mniej widocznej dla kibiców pracy, jak i te związane z dużymi wydarzeniami. W klubie dokonało się sporo zmian personalnych, więc na pełne efekty jeszcze trzeba poczekać, ale jedno jest pewne, że nikomu nie zabraknie zapału, aby z każdym tygodniem było lepiej. Przy al. Unii pracują ludzie związani w przeszłości z GKS Bełchatów, znam też dobrze kilka osób, które na ŁKS „zjadły zęby”, więc ta współpraca od samego początku jest bardzo pozytywnaprzyznaje nowy dyrektor zarządzający Łódzkiego Klubu Sportowego cytowany przez oficjalną stronę klubu.

Ponadto, pod koniec czerwca na stanowisko prezesa Łódzkiego Klubu Sportowego powołany został Jarosław Olszowy, który dotychczas pełnił rolę prokurenta spółki.

Funkcja prezesa tak zasłużonego dla polskiej piłki klubu to dla mnie ogromne wyróżnienie, ale także duża odpowiedzialność. Zdaję sobie sprawę z tego, jak ważną rolę ŁKS odgrywa w życiu mieszkańców tego miasta oraz całego regionu i dlatego z wielkim entuzjazmem podchodzę do nowego wyzwania, które się przede mną pojawiło. W takiej chwili oczywiście dziękuję też za zaufanie ze strony Tomasza Salskiego i pozostałych akcjonariuszy klubu. Wierzę, że wspólnym wysiłkiem już niebawem uda się doprowadzić do końca proces uzdrowienia finansów spółki, a w ślad za tym przyjdą też sukcesy sportowe biało-czerwono-białych – podkreśla Jarosław Olszowy.

Darku, jeszcze raz dziękujemy za ostatnie lata pracy w Łódzkim Klubie Sportowym. Jarosławowi Olszowemu oraz Michałowi Antczakowi życzymy jak najwięcej sukcesów w pełnieniu tak ważnych dla klubu ról.