Dosyć czekania. Czas rozpocząć nowy sezon! Zapowiedź meczu z GKS-em Katowice

Nowy sezon czas zacząć! Piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego, pod batutą nowego-starego trenera Kazimierza Moskala rozpoczynają rozgrywki Fortuna 1. ligi w sezonie 2022/23. Pierwszym rywalem biało-czerwono-białych będzie GKS Katowice. Mecz rozpocznie się w sobotę o godzinie 20:00 na Stadionie Króla w Łodzi.

Wypowiedzi przed meczem

Kazimierz Moskal (trener ŁKS): –  Myślę, że w sparingach za mało sytuacji sobie stworzyliśmy. Jak ja bym widział tę naszą grę, to życzyłbym sobie aby tych sytuacji było więcej, bo jeśli zawodnicy dochodziliby do klarownych sytuacji to znaczyłoby, że można pracować nad czymś konkretnym, czyli tą finalizacją. Nie było tego zbyt wiele, rzeczywiście te sparingi, chociaż też musimy wziąć pod uwagę to, że nie zagraliśmy ich wielu, no tej skuteczności jakiejś wielkiej nie było. Ja bym tutaj nie obarczał winą tylko i wyłącznie napastników, bo cały zespół na pracuje. Czasami do tych sparingów, tak, jak i do statystyk, można podchodzić różnie. Ja specjalnie nie przywiązuję do statystyk wagi i te sparingi też nie na wszystkie pytania dały nam odpowiedź, te pierwsze mecze będą weryfikowały wszystko.

Wyniki meczów sparingowych

Lista drużyn w sezonie 2022/23

Sytuacja kadrowa

Trener Kazimierz Moskal może skorzystać ze wszystkich zawodników w spotkaniu z GKS-em Katowice. Dostępni są nowi gracze, którzy wzmocnili ŁKS przed rozpoczęciem sezonu – Nelson Balongo, Władysław Ochronczuk, Dawid Kort oraz Bartosz Biel. W ostatnim tygodniu z problemami zdrowotnymi borykał się Pirulo, ale według szkoleniowca biało-czerwono-białych, Hiszpan jest gotowy do gry.

Transmisja

Spotkanie Łódzkiego Klubu Sportowego z GKS-em Katowice będzie transmitowane za pośrednictwem serwisu Polsat Box GOTransmisja rozpocznie się o 19:50. Dziesięć minut później pierwszy gwizdek arbitra.

Kursy bukmacherów

Obsada sędziowska

Sędzia główny: Patryk Gryckiewicz (Toruń).

Asystenci: Jakub Winkler, Piotr Podbielski.

Sędzia techniczny: Albert Różycki.

Sędziowie VAR: Łukasz Kuźma, Adam Kupsik.

Przewidywane składy

ŁKS: Dawid Arndt – Marcel Wszołek, Nacho Monsalve, Oskar Koprowski, Bartosz Szeliga – Władysław Ochronczuk, Dawid Kort, Michał Trąbka – Pirulo, Bartosz Biel – Nelson Balongo.

GKS: Dawid Kudła – Marcin Wasielewski, Bartosz Jaroszek, Arkadiusz Jędrych, Michał Kołodziejski, Grzegorz Rogala – Adrian Błąd, Oskar Repka, Rafał Figiel, Daniel Dudziński – Marko Roginić.

Foto: Biuro prasowe ŁKS / Cyfrasport