Derbowy bilans trenera Wojciecha Stawowego

Już dzisiaj w 65. derbach Łodzi Łódzki Klub Sportowy zmierzy się z Widzewem. Dla Wojciecha Stawowego pojedynek z Widzewem będzie pierwszym spotkaniem w roli trenera w derbach Łodzi. Szkoleniowiec ŁKS-u ma jednak w swojej historii trenerskiej kilka pojedynków w derbach Krakowa. Stawowy prowadził w 5 spotkaniach Cracovię, która przed laty pod jego wodzą mierzyła się z Wisłą.

3 października 2004 Wisła – Cracovia 0:0

Pierwsze derby w karierze trenerskiej Wojciecha Stawowego odbyły się niespełna 16 lat temu. Zespół Cracovii podejmował wówczas drużynę Wisły Kraków. Szkoleniowcem Wisły w tamtym spotkaniu był Henryk Kasperczak. Mecz został rozegrany na stadionie Wisły przy 11 tysiącach widzów, a zakończył się remisem 0-0

6 maja 2005 Cracovia – Wisła 0:1

Drugim pojedynkiem derbowym dla obecnego trenera ŁKS-u było spotkanie tym razem na swoim stadionie. W tamtym spotkaniu trenerem Wisły był Werner Licka. Przy obecności 6500 osób drużyna trenera Stawowego musiała uznać wyższość rywala zza miedzy. Cracovia przegrała to spotkanie 0-1, a strzelcem bramki dla Wisły w tamtym spotkaniu był Tomasz Frankowski. W barwach Cracovii w tamtym spotkaniu zagrał… Krzysztof Przytuła, który dziś jest dyrektorem sportowym w Łódzkim Klubie Sportowym.

22 listopada 2005 Wisła – Cracovia 3:0

W tym samym sezonie Cracovia w meczu rewanżowym przegrała na wyjeździe z Wisłą Kraków 3-0. Trenerem Wisły był Tomasz Kulawik, a nie jak w pierwszym spotkaniu Werner Licka. Gospodarze wygrali to spotkanie pewnie, po bramkach Stolarczyka, Kuźby i Dudki. Dla trenera Stawowego była to druga porażka w jednym sezonie w derbach Krakowa.

21 września 2013 Cracovia – Wisła 1:1

Na kolejny pojedynek derbowy trener Stawowy musiał czekać 8 lat. 21 września 2013 roku na własnym stadionie Cracovia podejmowała Wisłę którą prowadził Franciszek Smuda. W 31 minucie prowadzenie objęli goście za sprawą Chrapka. W 74 minucie odpowiedział Dawid Nowak dając remis drużynie Cracovii w tym spotkaniu.

23 lutego 2014 Wisła – Cracovia 3:1

Ostatnie derby dla Wojciecha Stawowego odbyły się w 2014 roku. Trener Cracovii znów musiał uznać wyższość rywala. W tamtym spotkaniu znów Wiślaków prowadził Franciszek Smuda. Gospodarze wygrali ten mecz 3-1 po bramkach, Głowackiego, Stilicia i Garguły. Dla Pasów bramkę zdobył Ntibazonkiza.

Bilans Wojciecha Stawowego w meczach derbowych to 0-2-3 w bramkach 2:8. Miejmy nadzieję, że dzisiejszy pojedynek w derbach Łodzi będzie pierwszym spotkaniem derbowym w którym trener Stawowy będzie mógł schodzić z murawy jako wygrany. Tego jemu i sobie życzymy.

Opracował: Bartek

fot. Artur Kraszewski