Fortuna 1. LigaNewsPiłka Nożna

Debiutancka bramka Mikkela Rygaarda w barwach ŁKS [WIDEO]

W 63 minucie sobotniego meczu z Sandecją Nowy Sącz drogę do siatki gospodarzy znalazł Mikkel Rygaard. Bramka dająca wyrównanie stanu rywalizacji była dla Duńczyka debiutanckim trafieniem w biało-czerwono-białych barwach.

Mikkel Rygaard zadebiutował w Łódzkim Klubie Sportowym 9 lutego meczem Fortuna Pucharu Polski z Legią Warszawa. Duńczyk meldował się również na boisku w każdym wiosennym spotkaniu Fortuna 1 Ligi. Jego pierwsza bramka w biało-czerwono-białych barwach przyszła jednak dopiero w meczu z Sandecją Nowy Sącz.

63 minucie spotkania Adam Marciniak przytomnie napędził grę na lewym skrzydle i zacentrował piłkę w pole karne Sandecji. Tuż przed bramkarzem futbolówkę odbił naciskany przez Macieja Dąbrowskiego obrońca drużyny gospodarzy. Finalnie piłka spadła pod nogi nabiegającego Mikkela Rygaarda, który z dużą dozą szczęścia zdołał umieścić ją w siatce.

Akcja bramkowa ŁKS-u od 29 sekundy

Z obecnej kadry pierwszego zespołu Łódzkiego Klubu Sportowego na pierwszego gola czekają jeszcze Maciej Dąbrowski, Jowin Radziński, Kamil Dankowski, Jakub Tosik, Przemysław Sajdak, Marcel Wszołek, Maciej Radaszkiewicz oraz Oskar Koprowski.

Źródło: Polsat Sport

fot. Łukasz Żuchowski