Dawid Kort bliski dołączenia do Łódzkiego Klubu Sportowego

Łódzki Klub Sportowy może niebawem ogłosić transfer nowego zawodnika. Jak udało nam się ustalić, klub jest blisko porozumienia, w sprawie transferu zawodnika Stali Mielec, Dawida Korta.

Jako pierwszy o możliwym transferze poinformował Piotr Piotrowicz za pośrednictwem Twittera. Według naszej wiedzy ten transfer jest bardzo prawdopodobny i 27-letni pomocnik może od nowego sezonu dołączyć do zespołu „Rycerzy Wiosny”.

Dawid Kort to wychowanek Pogoni Szczecin, który w tej drużynie rozegrał 64 oficjalne spotkania i zdobył 10 bramek. W trakcie swojej kariery w ekipie „Portowców” był wypożyczany do Floty Świnoujście i Bytovii Bytów. Rodzinny Szczecin opuścił w 2018 roku, kiedy to związał się kontraktem z Wisłą Kraków. Po półrocznej przygodzie z „Białą Gwiazdą” zdecydował się spróbować swoich sił za granicą – konkretnie w Grecji, gdzie występował w Atromitosie Ateny. Po powrocie do Polski bronił barw Miedzi Legnica oraz Odry Opole. Od sierpnia 2021 roku jest zawodnikiem ekstraklasowej Stali Mielec.  Pomocnik przed laty występował też w młodzieżowych reprezentacjach Polski – U-18, U-19 oraz U-20.

W minionym sezonie rozegrał 13 spotkań w Ekstraklasie, w których zaliczył jedną asystę.

Transfer Korta może być powiązany z przenosinami Macieja Wolskiego do Stali Mielec. O transferze pomocnika ŁKS-u do Ekstraklasy, informował ostatnio Tomasz Salski. Większościowy właściciel klubu z alei Unii, w ostatnim LIVE na łamach ŁKS TV, mówił też o poszukiwaniu zawodnika na pozycję 8-10. Idealnie do tych słów pasuje transfer wychowanka Pogoni. Już niedługo powinniśmy poznać nowych zawodników biało-czerwono-białych.

• Szukamy wzmocnień do środka pola, na pozycję 6, 8 i 10. Nie wiemy jeszcze czy któryś z zawodników występujących na tych pozycjach odejdzie z ŁKS – mówił Salski.

Foto: Stal Mielec / Marta Badowska