Dankowski zadebiutował w ŁKS-ie

Podczas sobotniego spotkania ze Zagłębiem Sosnowiec w barwach Łódzkiego Klubu Sportowego zadebiutował Kamil Dankowski. Obrońca otrzymał od Wojciecha Stawowego dwadzieścia minut na zaprezentowanie swoich umiejętności.

24-letni zawodnik znalazł się po raz pierwszy w kadrze meczowej ŁKS-u od momentu podpisania kontraktu. Na placu gry zameldował się w 72 minucie, kiedy to zmienił Adriana Klimczaka.

„Danek” grał na lewej stronie defensywy i można powiedzieć, że pokazał się z pozytywnej strony. Od początku był aktywny i w pierwszych kontaktach z piłką pokazał swoją jakość posyłając dwa prostopadłe kluczowe podania do swoich kolegów z zespołu. W końcowej fazie meczu pomógł drużynie przetrwać napór Zagłębia Sosnowiec, dzięki czemu nasi zawodnicy wrócili do Łodzi z kolejnym kompletem punktów.

Były zawodnik Śląska Wrocław w kolejnym spotkaniach powinien dostawać kolejne szanse od sztabu szkoleniowego. Rywalizacja w zespole jest bardzo potrzebna, a głębia składu może okazać się kluczem do osiągnięcia celu w tym sezonie Fortuna I ligi.

Z kadry pierwszego zespołu Łódzkiego Klubu Sportowego na oficjalny debiut czekają jeszcze: Aleksander Bobek, Michał Kot, Mateusz Bąkowicz, Tomasz Górecki, Daniel Celea, Piotr Tazbir, Mieszko Lorenc, Artur Sójka, Marcel Wszołek oraz Dariusz Gmosiński.

Foto: ŁKS Łódź / Cyfrasport