Dankowski wrócił do treningów z pełnym obciążeniem

Już niebawem trener Ireneusz Mamrot będzie miał do dyspozycji w meczu ligowym, Kamila Dankowskiego. Prawy obrońca biało-czerwono-białych wznowił w tym tygodniu treningi z pełnym obciążeniem.

O sytuacji z urazem stopy „Danka” informowaliśmy miesiąc temu. Wówczas w mediach pojawiły się nieprawdziwe informacje o powrocie obrońcy na boisko. Wedle doniesień piłkarz miał nie zagrać już w tym sezonie. Te plotki zostały zdementowane przez naszą redakcję i poinformowaliśmy, że 24-latek będzie do dyspozycji na początku maja. Tak też się stało.

Dankowski już w poprzednim tygodniu pojawił się na boisku treningowym, ale nie mógł jeszcze wykonywać wszystkich ćwiczeń. Po majówce były zawodnik Śląska Wrocław jest z drużyną i przygotowuje się do spotkania z GKS-em 1962 Jastrzębie. Niewykluczone, że znajdzie się w niedzielę w kadrze meczowej.

Obrońca ŁKS ostatni raz na placu gry pojawił się 20 marca, podczas meczu ligowego z Zagłębiem Sosnowiec. Z powodu kontuzji opuścił siedem spotkań. W tym czasie podopieczni Ireneusza Mamrota wygrali dwa razy, raz zremisowali i cztery razy ponieśli porażkę.

Z zespołem pracował też Maksymilian Rozwandowicz, który w przerwie meczu z Chrobrym Głogów musiał opuścić plac gry z urazem głowy. Indywidualnie trenowali Tomasz Nawotka i Jakub Tosik. Z kolei Michał Kot, Piotr Gryszkiewicz i Marcel Wszołek zdawali dziś maturę i wzięli udział w treningu rezerw.

Foto: Łukasz Żuchowski