Fortuna 1. LigaNewsPiłka Nożna

Daniel Celea znalazł nowy klub!

Były stoper Łódzkiego Klubu Sportowego – Daniel Celea – znalazł nowego pracodawcę. Rumun będzie występował w AFC Chindia Targoviste, a więc klubie ze swojej rodzimej ligi.

Daniel Celea barw Łódzkiego Klubu Sportowego bronił przez zaledwie pół roku. Rumun dołączył do „Rycerzy Wiosny” przed startem obecnego sezonu i nie zdołał na stałe przebić się do pierwszego składu. Zdaniem trenera Wojciecha Stawowego przegrana rywalizacja mogła być głównym przyczynkiem do rozwiązania kontraktu na prośbę zawodnika, co dość niespodziewanie nastąpiło po tegorocznym obozie w Side.

– Jeżeli chodzi o Daniela Celeę, to była to w głównej mierze jego decyzja. Wynikała ona zapewne z perspektywy czasu. Na pozycji środkowego obrońcy z Danielem mieliśmy czterech zawodników – Maćka Dąbrowskiego, Carlosa, Janka Sobocińskiego i Daniela. Wiadomo, że na boisko może wyjść spośród nich tylko dwójka. Myślę, że kwestia rywalizacji miała wpływ na tę decyzję, którą Daniel podjął sam, a ja ją uszanowałem – tak całą sytuację komentował opiekun ełkaesiaków.

Drugą część bieżących rozgrywek Celea spędzi w swojej rodzimej lidze. Stoper związał się półtoraroczną umową z AFC Chindia Targovistea więc klubem rumuńskiej ekstraklasy. Chindia plasuje się obecnie na siódmym miejscu w lidze. W nowym klubie Daniela występuje Mihai Neicutescu, czyli zawodnik, który przed startem sezonu 2019/20 był bliski dołączenia do Łódzkiego Klubu Sportowego.

fot. ŁKS Łódź