Czterech zawodników zadebiutowało w ŁKS

Podczas piątkowego spotkania z GKS-em Tychy, czterech zawodników Łódzkiego Klubu Sportowego zadebiutowało w biało-czerwono-białych barwach. Byli to Stipe Jurić, Bartosz Szeliga, Javi Moreno oraz Marek Kozioł.

Najlepsze wrażenie na kibicach zrobił Javi Moreno. Hiszpański skrzydłowy wskoczył do wyjściowego składu i pokazał ogromną lekkość w grze, świetny drybling oraz kapitalną kontrolę nad piłką. Taki występ 24-latka napawa entuzjazmem przed kolejnymi spotkaniami. Były gracz UCAM Murcia rozegrał pełne 90 minut.

Debiutu do udanych nie zaliczy Marek Kozioł. Nowy bramkarz ŁKS przez większość meczu był bardzo pewny w swoich interwencjach i grał bezbłędnie. W 74. minucie przytrafił mu się błąd, który skutkował stratą gola. 32-latek przy rzucie rożnym zaliczył „pusty przelot” po którym nie zdążył wrócić do bramki, a Krzysztof Wołkowicz posłał piłkę w samo okienko. Można tylko gdybać czy Kozioł wybroniłby to uderzenie gdyby był lepiej ustawiony.

Stipe Jurić i Bartosz Szeliga grali poprawnie, bez większych fajerwerków. Na pewno mogą dać zespołowi dużo więcej niż w tym meczu i tego będziemy od nich oczekiwać już od najbliższego starcia ze Skrą Częstochowa. Chorwat z bośniackim paszportem został zmieniony w 71. minucie przez Piotra Janczukowicza, a „Szeli” grał do ostatniego gwizdka arbitra.

Na debiut w pierwszym zespole muszą poczekać jeszcze inni nowi gracze: Nacho Monsalve oraz Jan Kuźma. Z szerokiej kadry pierwszego zespołu na debiutancki mecz czekają też: Dariusz Gmosiński oraz dwaj młodzi bramkarze – Michał Kot oraz Aleksander Bobek.

Foto: ŁKS Łódź / Cyfrasport