Czas pójść za ciosem! Zapowiedź meczu ze Stomilem Olsztyn

Po zwycięstwie z Puszczą Niepołomice, ełkaesiacy ruszają do walki o kolejny komplet punktów. W sobotę na Stadionie Króla, drużyna Marcina Pogorzały podejmie Stomil Olsztyn. Pierwszy gwizdek arbitra o 18:00.

Wypowiedzi przed meczem

Marcin Pogorzała (trener ŁKS):Czasu mamy podobnie ile do meczu z Puszczą, więc pewnie podobnie poprowadzimy te dwa dni. Z tą różnicą, że wtedy zaczynaliśmy po dniu wolnym, a jutro zaczniemy po meczu, więc pod względem obciążeń będzie duża różnica. Natomiast pod względem nad czym pracujemy, o czym rozmawiamy, co analizujemy i jakie elementy chcemy poprawić za pomocą analizy to tego czasu jest podobnie. Chcemy w kolejnym meczu zdobyć trzy punkty, takie jest nasze nastawienie.

Bartosz Szeliga (obrońca ŁKS): Podchodzimy do tego meczu tak samo jak do każdego kolejnego – pewni siebie. Taką pewność na pewno zdobyliśmy spotkaniem z Puszczą i pokorą oraz szacunkiem do przeciwnika, ale z chęcią wygrania. Stać nas na to i nie wiem co tu więcej powiedzieć, bo tu nie ma co gadać, tylko trzeba wyjść na boisko w sobotę o 18 i to pokazać. W pierwszym meczu ze Stomilem strzeliłem swoją premierową bramkę w ŁKS-ie, wygraliśmy ten mecz 3-0 i było to dobre spotkanie, więc liczę na powtórkę. Z Puszczem byłem blisko – trafiłem w słupek. Mam nadzieję, że w sobotę coś wpadnie.

Adrian Stawski (trener Stomilu): – Zagraliśmy z Widzewem całkiem przyzwoicie, niestety wynik jest w drugą stronę. Wiemy jak straciliśmy bramki i musimy tego unikać w kolejnym meczu. Jesteśmy w takim miejscu, że musimy szukać punktów w meczu z każdą drużyną. Nie możemy patrzeć na to, że ŁKS walczy o awans do Ekstraklasy, z każdym musimy szukać punktów. Przygotowujemy się do tego meczu, najlepiej jak potrafimy, żeby w sobotę wyjść i go wygrać.

Wyniki ostatnich spotkań

Tabela Fortuna 1. ligi po 23. kolejkach

Sytuacja kadrowa

W drużynie Marcina Pogorzały nie zobaczymy w sobotę, Macieja Dąbrowski i Macieja Wolskiego. Obaj piłkarze muszą pauzować za nadmiar żółtych kartek. Nie zagra również kontuzjowany Piotr Janczukowicz. Po delikatnych urazach do dyspozycji trenera powinni być już Jakub Tosik oraz Adrian Klimczak. Ponadto ze zgrupowania drużyny narodowej do lat 18, wrócił już Mateusz Kowalczyk i będzie mógł zagrać z drużyną z Olsztyna.

Transmisja

Spotkanie Łódzkiego Klubu Sportowego ze Stomilem Olsztyn będzie transmitowane, za pośrednictwem platformy Polsat Box Go. Transmisja rozpocznie się o 17:50. Dziesięć minut później pierwszy gwizdek arbitra. Jednorazową transmisję można wykupić za 10 zł wchodząc w ten LINK.

Tak było jesienią

Obsada sędziowska

Sędzia główny: Jacek Małyszek (Lublin)

Asystenci: Radosław Wąsik, Mikołaj Kostrzewa

Sędzia techniczny: Sylwester Rasmus

Sędziowie VAR: Łukasz Kuźma, Mateusz Złotnicki

Kursy bukmacherów

Przewidywane składy

ŁKS: Marek Kozioł – Mateusz Bąkowicz, Nacho Monsalve, Oskar Koprowski, Bartosz Szeliga – Jan Kuźma – Pirulo, Ricardinho, Michał Trąbka, Javi Moreno – Samu Corral.

Stomil: Kacper Tobiasz – Karol Żwir, Jonathan Simba Bwanga, Kevin Lafrance, Jonatan Straus – Krzysztof Toporkiewicz, Tomasz Tymosiak, Wojciech Reiman, Jakub Kisiel, Łukasz Moneta – Patryk Mikita.

Przeczytaj więcej o meczu ŁKS – Stomil

Raport kartkowy przed meczem ze Stomilem

Obsada sędziowska meczu ŁKS – Stomil

Rywal pod lupą: Stomil Olsztyn