Czas na puchar. Gramy przy Alei Unii z Górnikiem Zabrze

Po dobrej serii wyników w PKO BP Ekstraklasie zawodnicy Łódzkiego Klubu Sportowego we wtorkowy wieczór powalczą o awans do 1/8 finału Pucharu Polski. Rywalem podopiecznych Kazimierza Moskala będzie Górnik Zabrze, z którym nieco ponad tydzień temu ełkaesiacy mierzyli się w rozgrywkach ligowych.

Październik jest bardzo dobrym miesiącem dla piłkarzy z Alei Unii. W trzech ostatnich ligowych spotkaniach ŁKS zdobył siedem punktów i wydostali się ze strefy spadkowej. Na własnym boisku pokonali Koronę Kielce (4:1) i Raków Częstochowa (2:0). Jedno oczko łodzianie dopisali sobie także w wyjazdowym meczu z dzisiejszym rywalem w Zabrzu (1:1). Fani biało-czerwono-białych wierzą, że ten świetny miesiąc uda się zakończyć zwycięstwem z Górnikiem i awansem do kolejnej fazy Totolotek Pucharu Polski.

Górnik Zabrze w ostatnich miesiącach ma spory problem z wygrywaniem meczów. W 10 ostatnich spotkaniach we wszystkich rozgrywkach gracze Marcina Brosza wygrali tylko dwa spotkania. 25 września w Pucharze Polski z Polonią Środa Wielkopolska 6:0 i 25 sierpnia z Koroną Kielce w lidze 3:0. Oprócz tych dwóch wygranych „Górnicy” doznali trzech porażek i zaliczyli aż pięć remisów, w tym trzy z rzędu w lidze z Lechią, Cracovią i ŁKS-em.

Oba zespoły spotkały się ze sobą dziewięć dni temu. Mecz zakończył się wynikiem 1:1, ale to ełkaesiacy pierwsi wyszli na prowadzenie za sprawą Daniego Ramireza. Nieco ponad 10 minut przed końcem wyrównał Igor Angulo. Dziś spodziewamy się bardzo podobnego wyrównanego spotkania z dużą ilością sytuacji podbramkowych.

Arbitrem dzisiejszego meczu będzie Tomasz Kwiatkowski z Warszawy. W tym sezonie 41-latek prowadził jeden mecz z udziałem Łódzkiego Klubu Sportowego. Było to spotkanie 9. kolejki PKO BP Ekstraklasy z Arką Gdynia (1:4).

Przewidywany skład ŁKS-u: Dominik Budzyński – Artur Bogusz, Maksymilian Rozwandowicz, Jan Sobociński, Kamil Rozmus – Łukasz Piątek, Bartłomiej Kalinkowski, Ricardo Guima – Patryk Bryła, Pirulo – Rafał Kujawa.

Początek spotkania o godzinie 20:30. Transmisję z tego wydarzenia przeprowadzi stacja Polsat Sport.