Czas na kolejne rozdanie. Zapowiedź meczu z Puszczą Niepołomice

W tym tygodniu na Stadionie Króla doszło do małego trzęsienia ziemi. Pracę w ŁKS-ie stracił Kibu Vicuña, a jego miejsce na ławce trenerskiej zajął dotychczasowy asystent, Marcin Pogorzała. I to właśnie na 33-letnim trenerze, oparte są nadzieje ełkaesiackiej społeczności, na włączenie się jeszcze do walki o awans do PKO BP Ekstraklasy. Najbliższy sprawdzian już w środę, kiedy to biało-czerwono-biali zagrają na własnym obiekcie z Puszczą Niepołomice. Będzie to zaległy mecz 20. kolejki Fortuna 1. ligi. Początek spotkania o 18:00.

Wypowiedzi przed meczem

Marcin Pogorzała (trener ŁKS):Muszę powiedzieć, że oczywiście z wieloma rzeczami z trenerem się zgadzaliśmy. Mogę powiedzieć, że to był zgrany sztab, natomiast na koniec to pierwszy trener decyduje. Tak jest też teraz, że pełną odpowiedzialność będę brał za decyzje i za to, jak ten zespół będzie funkcjonował w tym momencie. Mam pomysł, który wierzę, że będzie skuteczny. Zbudowano przez ostatni okres naprawdę dużo z mojej perspektywy. Teraz moim zdaniem będzie trzeba znaleźć 2,3 elementy, które zrobią dużą różnicę i przełożą się na to, że działania i założenia, które trenowaliśmy, dzięki tym 2,3 drobnym zmianom w znacznym stopniu wpłyną na poprawę rezultatów. Raczej nie przewiduję jakiejś rewolucji. W tym pierwszym okresie gdzie wiemy, jak ten tydzień wygląda, będziemy szukać jakchiś pojedynczych elementów, żeby te rzeczy, które są wypracowane, się zagrały i aby przyniosły zwycięstwo.

Wyniki ostatnich spotkań

Tabela Fortuna 1. ligi po 22. kolejkach

Sytuacja kadrowa

W zespole ŁKS nie zobaczymy w środę, Mateusza Kowalczyka, który przebywa na zgrupowaniu reprezentacji Polski do lat 18. Do kadry meczowej powinni już wrócić Jakub Tosik i Adrian Klimczak. Obaj piłkarze ostatnio borykali się z lekkimi problemami zdrowotnymi. Pod znakiem zapytania stoi występ Bartosza Szeligi. Po jednomeczowym zawieszeniu za kartki, gotowy do gry jest już Oskar Koprowski.

Transmisja

Spotkanie Łódzkiego Klubu Sportowego z Puszczą Niepołomice będzie transmitowane, za pośrednictwem platformy Polsat Box Go. Transmisja rozpocznie się o 17:50. Dziesięć minut później pierwszy gwizdek arbitra. Jednorazową transmisję można wykupić za 10 zł wchodząc w ten LINK.

Tak było jesienią

Obsada sędziowska

Sędzia główny: Krzysztof Jakubik (Siedlce)

Asystenci: Marcin Lisowski, Krzysztof Stępień

Sędzia techniczny: Mateusz Jenda

Sędziowie VAR: Jacek Małyszek, Mateusz Złotnicki

Przewidywane składy

ŁKS: Marek Kozioł – Mateusz Bąkowicz, Maciej Dąbrowski, Nacho Monsalve, Adam Marciniak – Jan Kuźma – Pirulo, Antonio Dominguez, Ricardinho, Maciej Wolski – Samu Corral.

Puszcza: Gabriel Kobylak – Erik Čikoš, Łukasz Sołowiej, Kamil Kościelny, Marcel Pięczek – Jakub Bartosz, Kacper Cichoń, Jakub Serafin, Wojciech Hajda, Hubert Tomalski – Szymon Kobusiński.

Przeczytaj więcej o meczu ŁKS – Puszcza

Obsada sędziowska meczu ŁKS – Puszcza