Cel na sobotę? Przełamanie! Zapowiedź meczu z Odrą Opole

Jak nie teraz to kiedy? Zadają sobie pytanie kibice Łódzkiego Klubu Sportowego. Podopieczni Wojciecha Stawowego w sobotę zagrają przy alei Unii z Odrą Opole i chcą wrócić na zwycięski szlak. Początek tego spotkania o 12:40.

Piłkarze biało-czerwono-białych są pod coraz większą presją. Od 14 listopada łodzianie nie sięgnęli po komplet punktów, czym mocno pogmatwali sobie sytuację w tabeli. Po przewadze z pierwszej części rundy jesiennej nie ma już śladu. Mecz z Odrą Opole będzie niezwykle ważny, bo zespół ŁKS chce jak najszybciej wyjść z dołka. „Rycerze Wiosny” muszą tym spotkaniem udowodnić sobie i swoim kibicom, że nadal są czołową drużyna Fortuna I ligi. Za rogiem czeka już mecz z Widzewem w 66. Derbach Łodzi i podczas potyczki z Odrą musi przyjść przełamanie!

Opolanie mają też swoje ambicje i chcą włączyć się do walki o Ekstraklasę – najpewniej przez baraże. W przeciwieństwie do ŁKS-u, dla Odry będzie to pierwszy mecz o stawkę w tym roku i prawdopodobnie pierwsza styczność z naturalną murawą. Ełkaesiacy zimą mieli możliwość trenowania na naturalnych boiskach w Turcji, a Odra Opole głównie pracowała na własnych obiektach, choć przebywała też na obozie w Kleszczowie.

W rundzie jesiennej ŁKS pewnie pokonał w Opolu Odrę aż 4:0. Kibice z pewnością nie mieli by nic przeciwko, aby ten wynik się powtórzył w sobotnie wczesne popołudnie. Ale tak na chłodno – zwycięstwo nawet minimalne będzie w ten weekend na wagę złota.

Wypowiedzi przed meczem

Wojciech Stawowy (trener ŁKS-u): – Gdybym to wiedział, to też bym wiedział czy na koniec sezonu awansujemy do ekstraklasy. Nie wiem czy to będzie spotkanie podobne czy zupełnie inne, to się okaże. Ja jestem pewien tylko jednej rzeczy – jeżeli moja drużyna, w którą mocno wierze, będzie realizowała dokładnie to, co mamy zaplanowane i wdrożą to w dniu meczowym w życie, to jestem pewny, że zagrają dobry mecz. Nie ma dwóch takich samych spotkań i to na pewno będzie się różniło od pierwszego. Ale chciałbym, żeby różniło się tak, że będzie jeszcze lepsze w naszym wykonaniu niż to, które rozpoczynało rozgrywki.

Dietmar Brehmer (trener Odry Opole): Po tym 0:4 byłem bardzo niezadowolony. Zaczęliśmy budować wszystko od defensywy. Skupiliśmy się na zabezpieczeniu własnej bramki, a dołożyliśmy do tego atuty z przodu. Oczywiście, jeszcze dużo pracy przed nami w kontekście i ataku pozycyjnego, i gry z kontrataku. Jesienią potrafiliśmy wygrywać, chociaż nie da się ukryć, że sprzyjał nam terminarz. Teraz zamierzamy poprawić wyniki w starciach z zespołami ze ścisłej czołówki. Chcemy grać bardziej ofensywnie, bo wiem że nie zawsze nasza gra była widowiskowa i wiele spotkań wygrywaliśmy tylko jedną bramką.

Wyniki ostatnich spotkań

Tabela po 17. kolejkach Fortuna I ligi

Sytuacja kadrowa

W zespole ŁKS-u nie zobaczymy kontuzjowanych Samu Corrala i Adama Marciniaka. Pod znakiem zapytania stoi występ Michała Trąbki, który w tym tygodniu borykał się z przeziębieniem.

Trener Odry Opole nie będzie mógł skorzystać w sobotę z Miłosza Trojaka. Pomocnik musi odpokutować za ósmą żółtą kartkę obejrzaną w ostatnim jesiennym spotkaniu.

Transmisja

Spotkanie ŁKS-u z Odrą Opole będzie transmitowane na antenie Polsatu Sportu. Transmisja rozpocznie się o 12:30. Dziesięć minut później pierwszy gwizdek arbitra.

Kursy bukmacherów

Obsada sędziowska

Sędzia główny: Tomasz Marciniak (Płock)

Asystenci: Krzysztof Nejman, Marek Arys

Sędzia techniczny: Karol Arys

Przewidywane składy

ŁKS: Arkadiusz Malarz – Maciej Wolski, Carlos Moros Gracia, Jan Sobociński, Adrian Klimczak – Maksymilian Rozwandowicz, Mikkel Rygaard, Antonio Dominguez – Piotr Janczukowicz, Pirulo – Łukasz Sekulski.

Odra: Mateusz Kuchta – Kacper Tabiś, Mateusz Kamiński, Piotr Żemło, Konrad Matuszewski – Rafał Niziołek, Szymon Drewniak, Konrad Nowak, Dawid Kort, Krzysztof Janus – Arkadiusz Piech.

Przeczytaj więcej o meczu ŁKS – Odra

O rywalu…Odra Opole