Cel na sobotę? Komplet punktów. Zapowiedź meczu z Resovią

Piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego w sobotnie popołudnie zmierzą się na wyjeździe z Resovią. Do Rzeszowa wyruszają po wygranej z GKS-em Bełchatów i ich celem jest zgarnięcie kolejnego kompletu punktów. Spotkanie rozpocznie się punktualnie o godzinie 15:00.

W miniony weekend ełkaesiacy pokonali „Brunatnych” w derbach województwa łódzkiego, ale z tamtego meczu mogą cieszyć tylko trzy punkty, zdobyte w końcówce meczu. Styl zespołu Ireneusza Mamrota nadal nie przekonuje i widać było to jak na dłoni w starciu z GKS Bełchatów. Po kolejne punkty łodzianie jadą do Rzeszowa i zmierzą się z przedostatnią w tabeli Resovią. Pozycja rywala może zmylić kibiców przed tym spotkaniem, ale ŁKS czeka bardzo trudna przeprawa. Rzeszowianie w tej rundzie potrafili już na własnym boisku pokonać lidera z Niecieczy i urwać punkty m.in. GKS-owi Tychy, Miedzi Legnica czy Odrze Opole.

Sympatycy biało-czerwono-białych czekają w końcu ma ciekawe spotkanie ŁKS-u, które zakończy się przekonywującą wygraną. Choć gra w defensywie uległa poprawie to mocno na tym ucierpiała ofensywa. Gracze z alei Unii mają problemy z konstrukcją akcji podbramkowych i nad tym zespół pracował w minionym mikrocyklu. W takich spotkaniach jak te sobotnie „Rycerze Wiosny” muszą zdobywać komplet punktów, jeśli liczą na bezpośredni awans do Ekstraklasy.

Wypowiedzi przed meczem

Ireneusz Mamrot (trener ŁKS-u): Myślę, że tu jest podobnie jak w przypadku Sandecji – zespół wiosną bardzo dobrze punktuje i mają swój specyficzny styl. Resovia w tej rundzie gra więcej meczów u siebie i odpadają im podróże. Do tego atut własnego boiska, które zna się dobrze. To jest coś co jest plusem dla danego zespołu. Ale myślę, że patrząc dzisiaj jak wszystkie zespołu punktują, to drużyny gubią punkty u siebie i wygrywają na wyjazdach, czy odwrotnie. Także nie podchodzimy do tego w ten sposób.

Maciej Dąbrowski (obrońca ŁKS-u):Wiemy, że będzie to jeden z cięższych meczów wyjazdowych, ze względu na boisko i warunki panujące. Ciężko będzie tam grać w piłkę. Musimy skupić się na tym, żeby dobrze zagrać w defensywie i też coś strzelić. Musimy wygrywać, bo potrzebujemy zwycięstw. Resovia jest bardzo dobrze zbudowaną drużyną fizycznie. Są tam wysocy zawodnicy i dużo bramek strzelają po stałych fragmentach gry. Musimy mocno się na tym skupić i na pracy w defensywie. Boisko nie będzie zdatne do tego żeby grać po ziemi, więc będziemy musieli szukać jakichś innych alternatyw. Mam nadzieję, że wymienimy parę fajnych podań, stworzymy parę fajnych akcji i wygramy to spotkanie.

Wyniki ostatnich spotkań

Tabela po 23. kolejkach Fortuna 1. Ligi

Sytuacja kadrowa

W drużynie z Rzeszowa nie zobaczymy trzech zawodników.  Kontuzjowani są: Konrad Domoń, Kamil Antonik oraz Mateusza Geniec. Do gry po urazach wracają Kamil Radulj i Jarosław Czernysz.

Ireneusz Mamrot w sobotę nie będzie mógł skorzystać z Samu Corrala i Kamila Dankowskiego. Do dyspozycji nie będzie jeszcze jeden zawodnik, ale szkoleniowiec ełkaesiaków nie zdradził jego personaliów. W pełnym treningu są Ricardinho oraz Łukasz Sekulski, co automatycznie zwiększa siłę rażenia ŁKS-u w ofensywie.

Transmisja

Spotkanie Łódzkiego Klubu Sportowego z Resovią Rzeszów będzie transmitowane bez komentarza na platformie IPLA.TVPoczątek transmisji od 15:00.

Kursy bukmacherów

Tak było jesienią

Obsada sędziowska

Sędzia główny: Tomasz Wajda (Żywiec)

Asystenci: Sebastian Mucha, Karolina Wójs

Sędzia techniczny: Daniel Kruczyński

Przewidywane składy

Resovia: Karol Dybowski – Nemanja Marković, Oliver Podhorin, Dawid Kubowicz, Kamil Słaby – Bartosz Jaroch, Josip Soljić – Michał Kuczałek, Rafał Mikulec – Przemysław Zdybowicz, Jakub Wróbel.

ŁKS: Arkadiusz Malarz – Tomasz Nawotka, Maciej Dąbrowski, Jan Sobociński, Adrian Klimczak – Jakub Tosik – Piotr Janczukowicz, Michał Trąbka, Mikkel Rygaard, Pirulo – Łukasz Sekulski.

Przeczytaj więcej o meczu Resovia – ŁKS

Historia meczów ŁKS – Resovia

Ireneusz Mamrot przed meczem z Resovią

Maciej Dąbrowski przed meczem z Resovią