Piłka Nożna

Brudnicki na testach w Legionovii

Michał Brudnicki nie pojawił się na pierwszych treningach Unii Janikowo. Jak podaje oficjalna strona „Dumy Kujaw” golkiper przebywa na testach w II-ligowej Legionovii Legionowo.

22-letni golkiper minioną rundę spędził na wypożyczeniu w zespole Unii i rozegrał dziewięć meczów w III lidze. Teraz walczy o angaż w drużynie występującej o klasę rozgrywkową wyżej. Legionovia po 20 rozegranych kolejkach zajmuje 17 miejsce w II lidze.

Brudnicki trafił do Łodzi w 2018 roku z Sokoła Aleksandrów Łódzki i miał rywalizować wówczas o miejsce z Michałem Kołbą. Niestety podczas przygotowań do sezonu w Fortuna I Lidze doznał poważnej kontuzji zerwania więzadeł krzyżowych i całe rozgrywki 2018/19 miał z głowy. W jego miejsce w trybie awaryjnym włodarze ŁKS sprowadzili Dominika Budzyńskiego, który sprawdza się jako bramkarz numer 2. Obecne rozgrywki mają dać zawodnikowi możliwość powrotu do optymalnej formy fizycznej oraz walkę o przedłużenie kontraktu z klubem z Alei Unii. Obecna umowa wygasa w 30 czerwca tego roku.

Warto również wspomnieć, że na testach w Unii Janikowo przebywał ex-napastnik łodzian Kamil Żylski. Jednak po trzech jednostkach treningowych nie zdecydowano się zaoferować mu kontrakt.