Piłka NożnaRezerwy

Bolesna niedziela. Legia II Warszawa – ŁKS II Łódź 2:1

Na czwartym poziomie rozgrywkowym w Polsce spotkały się dwie marki, których historia spotkań sięga czasów przedwojennych. Choć było to starcie rezerw ŁKS-u i Legii Warszawa, spotkanie było zacięte, w końcu gospodarze z Warszawy liczą w tym roku na awans do II Ligi. Niestety dla młodych „Rycerzy Wiosny” ostatecznie skończyło się ono 2:1.

Początek spotkania dla łodzian był iście wymarzony. Już w 11. minucie dobra gra ŁKS-u się opłaciła i poskutkowała bramką strzeloną przez Marcela Wszołka po asyście Jakuba Romanowicza. „Rycerzom Wiosny” taki rezultat nie wystarczał i próbowali go kilkukrotnie podwyższyć, jednak dobrze dysponowany tego dnia golkiper gospodarzy nie pozwolił na strzelenie kolejnych bramek.

Przerwa, na nieszczęście Ełkaesiaków, podziałała pobudzająco na Legionistów. Podopieczni Marka Gołębiewskiego dobrze weszli w drugą część spotkania i przejęli inicjatywę. Początkowo zawodnicy rezerw ŁKS-u w porę powstrzymywali akcje gospodarzy pod bramką Michała Kota, jednak ostatecznie warszawiacy spełnili swój cel. Po faulu w polu karnym, w 71. minucie „jedenastkę” pewnie wykorzystał Kacper Kostorz, doprowadzając do remisu.

Na pierwszej straconej bramce błędy ŁKS-u się nie skończyły. Już 10 minut później rezerwy Legii mogły cieszyć się z drugiej bramki, którą strzelił Arkadiusz Ciach, po faulu Jana Kuźmy w polu karnym. W ten sposób drugi rzut karny zapewnił Legionistom zwycięstwo w tym spotkaniu. Dla Ełkaesiaków jest to już trzecia porażka z rzędiu, jednak już w środę na własnym terenie będą mieli szansę przełamać tę złą serię, kiedy podejmą u siebie Pilicę Białobrzegi.

Legia II Warszawa – ŁKS II Łódź 2:1 (0:1)
Bramki: Kostorz 71′ (k.), Ciach 81′ (k.) Wszołek 11″

Legia II Warszawa: Maciej Kikolski – Inaki Astiz, Bartosz Widejko, Bartłomiej Ciepiela, Dawid Dzięgielewski, Patryk Pierzak, Tomasz Nawotka, Patryk Konik, Nikodem Niski, Karol Nojszewski, Kacper Kostorz

ŁKS II Łódź: Michał Kot – Marcel Wszołek, Jan Kuźma (87, Mateusz Jastrzembski), Aleksander Ślęzak, Jowin Radziński – Jakub Romanowicz, Mateusz Kowalczyk (56, Artur Sójka), Damian Nowacki, Maciej Radaszkiewicz, Michał Karlikowski (56, Dariusz Gmosiński) – Łukasz Dynel (78, Mikołaj Lipień)