Fortuna 1. LigaPiłka NożnaTransfery

Bielak znalazł klub w Fortuna I lidze

Kolejny były zawodnik Łódzkiego Klubu Sportowego stanie na drodze biało-czerwono-białych w tym sezonie Fortuna I ligi. Lukas Bielak, bo o nim mowa został wypożyczony z ekstraklasowej Stali Mielec do GKS-u 1962 Jastrzębie.

Słowacki pomocnik grał przy alei Unii przez dwa sezony, w latach 2017-19. Z ŁKS-em wywalczył dwa awanse, do I ligi oraz Ekstraklasy. Po zakończeniu rozgrywek 2018/19 przeniósł się na zasadzie wolnego transferu do Stali Mielec, z którą również awansował na najwyższy szczebel rozgrywkowy. Jednak po promocji do wyższej ligi beniaminek nie wiązał z nim przyszłości i wystawił go na listę transferową. W poniedziałek 33-latek doszedł do porozumienia z GKS-em Jastrzębie i został do tego klubu wypożyczony do końca sezonu.

Tym samym Lukas jest 17 ex-ełkaesiakiem, który rywalizuje w łodzianami w tym sezonie na zapleczu Ekstraklasy.

Lista 17 byłych piłkarzy ŁKS-u w Fortuna I lidze:

Lukas Bielak (GKS 1962 Jastrzębie), Wojciech Łuczak (Stomil Olsztyn), Adam Marciniak (Arka Gdynia), Mariusz Magiera (GKS Bełchatów), Bartosz Biel (GKS Tychy), Wojciech Łobodziński (Miedź Legnica), Dominik Budzyński (Sandecja Nowy Sącz), Artur Bogusz (Radomiak Radom), Przemysław Kita (Widzew), Wiktor Żytek, Jewhen Radionow, Michał Mikołajczyk (wszyscy Puszcza Niepołomice), Paweł Sasin, Bartłomiej Kalinkowski, Kamil Rozmus (wszyscy Górnik Łęczna), Patryk Bryła oraz Kamil Juraszek (obaj Chrobry Głogów).

Bielak będzie miał okazję zagrać przeciwko swoim byłym kolegom z zespołu za nieco ponad miesiąc. ŁKS zagra w Jastrzębiu w 12 kolejce Fortuna I ligi (14-15 listopada).

Foto: GKS Jastrzębie