Fortuna 1. LigaPiłka NożnaWypowiedzi

Artur Derbin: ŁKS to klasowy zespół i ma bardzo dobrych zawodników

Trener GKS-u Tychy Artur Derbin po meczu z Łódzkim Klubem Sportowym docenił klasę zespołu Kibu Vicuñi, ale miał wrażenie, że jego drużynie przy odrobinie szczęścia mogło udać się zgarnąć komplet punktów.

– To był dla nas bardzo trudny mecz, który za sprawą charakteru i poświęcenia drużyny dał wycisnąć z niego maksa. Jednak gdybyśmy pewne sytuacje lepiej rozwiązali to kto wie czy dzisiejszego wieczora nie byłoby nam dane cieszyć się ze zwycięstwa. Chciałbym też powiedzieć o klasowym przeciwniku, który w swoich szeregach ma bardzo dobrych zawodników potrafiących kreować sobie sytuację. Byliśmy przygotowani na takie działania ŁKS-u, że będą wprowadzać piłki prostopadłe między strefy i że będą też nas nękać podaniami oraz dużą ilością strzałów, łamiąc do środka. Jeden strzał doszedł celu, w takim momencie gdy byliśmy troszkę niedokładni. Mówię o początku drugiej połowy. Drużyna charakternie wzięła się do pracy i odrobiliśmy tą stratę. Dziś zobaczyliśmy dwie piękne bramki. Możemy być zadowoleni z tego punktu, ale natomiast martwią nas urazy, które będziemy w sztabie analizować – powiedział trener tyszan.