Piłka NożnaWypowiedzi

Antonio Dominguez: Liczę, że dzięki Kibu zespół będzie wyglądał jeszcze lepiej

Sobota w Woli Chorzelowskiej upłynęła pod znakiem sparingu ze Stalą Mielec, ale dla Antonio Domingueza ten dzień był dodatkowy wyjątkowy. Świeżo upieczony ojciec został przewodnikiem po trzecim dniu obozu przygotowawczego.

Sparing ze Stalą był lepszy niż rok temu

W sobotę piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego zmierzyli się w pierwszym letnim sparingu ze Stalą Mielec. Bramki Javiego Moreno i Piotra Janczukowicza dały ełkaesiakom zwycięstwo 2:0, z którego „Rycerze Wiosny” mogli być zadowoleni. Podobnego zdania był również Antonio Dominguez.

– Myślę, że zagraliśmy dobry mecz. Przede wszystkim dobrze operowaliśmy piłką. Tak właśnie chcemy grać, taka jest filozofia klubu. Chcemy dominować, także w meczach z dobrymi drużynami. Nie widziałem już ostatniej części meczu, bo byłem w hotelu, ale uważam, że możemy być zadowoleni z pierwszego testu. Nie zapominajmy, że Stal Mielec to klub z ekstraklasy, więc każde takie zwycięstwo powinno cieszyć.

Hiszpański pomocnik zdradził w materiale dla klubowej telewizji jaki jest jego prywatny cel na nadchodzący sezon – w tym Dominguez chce się rozwijać. Indywidualnie, ale również i drużynowo.

– Ja sam też dobrze czułem się na boisku, podobnie jak w zeszłym sezonie. Fizycznie na pewno jeszcze nam trochę brakuje, ale od tego jest okres przygotowawczy, aby wypracować formę. Bardzo chciałbym indywidualnie z drużyną wyglądać jeszcze lepiej niż w minionych rozgrywkach.

Biało-czerwono-biali mieli okazję mierzyć się ze Stalą Mielec w Woli Chorzelowskiej po raz drugi z rzędu. W poprzednim roku również byliśmy świadkami łódzko-mieleckiego meczu kontrolnego, który zdaniem Antonio Domingueza był innym spotkaniem.

– Rok temu też graliśmy tu sparing z tym samym rywalem, ale ciężko porównać oba te mecze, bo wiele się zmieniło. Antonio Dominguez też się zmienił. Myślę, że jest teraz lepszym, bardziej dojrzałym zawodnikiem. Duży wpływ ma na to fakt, że teraz jestem już dużo bardziej przystosowany do życia w Polsce i do polskiej kultury. Filozofia klubu się nie zmieniła, ale uważam, że teraz mamy lepszą drużynę niż wtedy.

Hiszpańska krew wniesie sporo świeżości

Dwóch nowych piłkarzy Łódzkiego Klubu Sportowego, którzy tego lata dołączyli do drużyny pochodzi z Hiszpanii. Z Nacho Monsalve Dominguez miał okazję grać w jednym klubie, ale jak zdradza – Javiego Moreno poznał dopiero w ŁKS-ie.

– Posiadanie w zespole k0legów z tego samego kraju zawsze jest czymś pozytywnym dla sportowca. Z Nacho grałem już wcześniej w Recrativo Huelva, czyli moim ulubionym hiszpańskim klubie, i wiem na co go stać. Javiego dotąd nie znałem, ale on też wniesie wiele jakości do naszej drużyny. Jestem o tym przekonany.

Hiszpańską krew ma w sobie również nowy szkoleniowiec ełkaesiaków – Kibu Vicunia. Zdaniem pomocnika nowy trener pomoże w jeszcze lepszej grze całego zespołu, a sam Dominguez po tej współpracy wiele sobie obiecuje.

– Mówiąc szczerze, bardzo się ucieszyłem z tego, kto został naszym nowym trenerem. Zawsze mieliśmy dobrych szkoleniowców, ale teraz ta relacja powinna być jeszcze lepsza, bo trener mówi w obu językach. Dużo sobie obiecuje po tej współpracy i liczę, że dzięki niej zespół będzie wyglądał jeszcze lepiej.

fot. ŁKS Łódź

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to verify temporary file contents for atomic writing. in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:51 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(658): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents() #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig() #2 {main} thrown in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 51

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0