NewsPiłka Nożna

Adam Ratajczyk z powołaniem do Reprezentacji Polski!

We wtorek selekcjoner Jacek Magiera podał listę zawodników powołanych na najbliższe zgrupowanie Reprezentacji Polski do lat 19. Wśród zawodników znalazł się piłkarz Łódzkiego Klubu Sportowego – Adam Ratajczyk.

Adam Ratajczyk staje się powoli kadrowiczem Jacka Magiery. Po pierwszym powołaniu na wrześniowe zgrupowanie, młody skrzydłowy ŁKS-u ponownie pojawi się wśród reprezentantów. Dla Adama będzie to okazja na zebranie kolejnych minut w koszulce z „Orzełkiem” na piersi.

Powołanie, które otrzymał Ratajczyk może oznaczać, że mecz Rycerzy Wiosny z Arką Gdynia nie rozegra się w pierwotnym terminie, czyli 10 października. Klubowi przysługuje bowiem prawo do przełożenia meczu ligowego rozgrywanego w czasie trwania zgrupowania, na którym przebywa jego piłkarz.

Niestety, reprezentacyjne powołanie tym razem ominęło Jana Sobocińskiego. Stoper ŁKS-u nie znalazł się na liście zawodników wybranych przez Czesława Michniewicza na najbliższe zgrupowanie kadry do lat 21.

Lista zawodników powołanych na najbliższe zgrupowanie reprezentacji do lat 19:
Nicola Zalewski (AS Roma)
Kacper Bieszczad (Chrobry Głogów)
Bartosz Cybulski (Derby County)
Jan Biegański (GKS Tychy)
Xavier Dziekoński (Jagiellonia Białystok)
Filip Marchwiński (Lech Poznań)
Jakub Niewiadomski (Lech Poznań)
Jakub Kałuziński (Lechia Gdańsk)
Ariel Mosór (Legia Warszawa)
Szymon Włodarczyk (Legia Warszawa)
Adam Ratajczyk (ŁKS Łódź)