Fortuna 1. LigaPiłka NożnaTransfery

Adam Marciniak wraca do Łódzkiego Klubu Sportowego!

Wychowanek Łódzkiego Klubu Sportowego Adam Marciniak – ponownie zagra w biało-czerwonych-barwach! Obrońca początkowo miał trafić do klubu dopiero latem, ale ostatecznie już w rundzie wiosennej pomoże „Rycerzom Wiosny” w walce o awans do PKO BP Ekstraklasy! Kontrakt zawodnika będzie obowiązywał do 30 czerwca 2023 roku.

Adam Marciniak swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w drużynach młodzieżowych Łódzkiego Klubu Sportowego. Również w barwach „Rycerzy Wiosny” rozegrał swoje pierwsze spotkania w piłce seniorskiej. Łącznie w biało-czerwono-białych barwach lewy obrońca wystąpił 40 razy, w których zdobył jedną bramkę, w wyjazdowym starciu z Zagłębiem Lubin (1:1)

W swojej karierze trzydziestodwulatek grał przeważnie w klubach polskiej ekstraklasy – Górniku Zabrze, Śląsku Wrocław czy Cracovii. Marciniak zaliczył również jeden sezon w barwach cypryjskiego AEK Larnaka, z którego w lipcu 2016 przeniósł się do Arki Gdynia. To właśnie w „Śledziach” łodzianin grał przez ostatnie sezony, dzierżąc przy tym opaskę kapitana gdyńskiego klubu.

Foto: Dariusz Śmigielski

Już latem ubiegłego roku dochodziły głosy, że klub z alei Unii zabiega o powrót doświadczonego obrońcy, ale nowi właściciele Arki nie zgodzili się na jego odejście przed wygaśnięciem kontraktu. ŁKS wrócił do rozmów z piłkarzem już w styczniu i udało się dojść do porozumienia, aby Marciniak znów reprezentował biało-czerwono-białe barwy. 32-latek podpisał kontrakt i początkowo miał dołączyć do klubu 1 lipca. Ostatecznie udało się dogadać z Arką w kwestii wcześniejszych przenosin zawodnika. Umowa Adama z klubem z alei Unii będzie obowiązywać do 30 czerwca 2023.

Miejmy nadzieję, że doświadczenie wychowanka ŁKS-u pomoże drużynie skutecznie powalczyć o powrót do Ekstraklasy!

Adam, witamy z powrotem!