NewsPiłka Nożna

Adam Kaźmierczak wiceprezesem PZPN!

Były piłkarz Łódzkiego Klubu Sportowego i sympatyk klubu z al. Unii Lubelskiej 2 – Adam Kaźmierczak – został wybrany na nowego wiceprezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej. Prezes ŁZPN okazał się bezkonkurencyjny i zgarnął niemal wszystkie możliwe głosy.

We wtorek odbyło się głosowanie na kandydata na wiceprezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej ds. Piłki Amatorskiej, który ma zostać wybrany wraz z prezesem związku w sierpniowych wyborach. Jednym z dwóch kandydatów na to stanowisko był Adam Kaźmierczak  – obecny prezes Łódzkiego Związku Piłki Nożnej, a prywatnie sympatyk Łódzkiego Klubu Sportowego.

Kaźmierczak we wtorkowym głosowaniu zgarnął 10 na 14 możliwych głosów. Pozostała część wyborców wstrzymała się od głosu, kiedy z sali wyszedł kontrkandydat prezesa ŁZPN. Wyniki głosowania oznaczają, że jeżeli w sierpniu Cezary Kulesza (znacząco prowadzący we wszystkich sondażach) zostanie wybrany na nowego prezesa PZPN, wtedy Adam Kaźmierczak zostanie jednym z jego wiceprezesów.

Sam Kaźmierczak niejednokrotnie bywał na meczach Rycerzy Wiosny w ostatnich sezonach, nie kryjąc przy tym swojej sympatii klubowej. Prezes ŁZPN pojawia się również na ligowych meczach drugiej drużyny ŁKS-u.