50. występów Łukasza Sekulskiego w barwach ŁKS!

66. Derby Łodzi były bardzo ważnym wydarzeniem dla Łukasza Sekulskiego. Napastnik Łódzkiego Klubu Sportowego rozegrał w sobotę swoje 50. spotkanie w biało-czerwono-białych barwach.

Sekulski trafił do Łodzi w styczniu 2019 roku z rosyjskiego SKA Chabarowsk, podpisując trzyipółletni kontrakt. Już w debiucie przeciwko Warcie Poznań wpisał się po raz pierwszy na listę strzelców. Snajper miał spory udział w awansie zespołu do PKO BP Ekstraklasy. W sezonie 2018/19 zdobył sześć goli w 11 występach. Większość tych trafień mocno przyczyniła się do wywalczenia promocji do wyższej ligi. W ekstraklasowe rozgrywki zawodnik wszedł w świetnym stylu. Cztery gole w pierwszych sześciu występach, uplasowały Łukasza w czołówce strzelców Ekstraklasy. Później niestety było zdecydowanie gorzej.  Do końca sezonu 30-latek wpakował piłkę do siatki tylko raz – w 35 kolejce z Arką Gdynia. W obecnych rozgrywkach zdobył siedem goli w 16 występach.

Na bilans 50 meczów „Sekula” składa się: 27 występów w Fortuna I lidze, 21 w PKO BP Ekstraklasie oraz dwa w Fortuna Pucharze Polski.

Doświadczony napastnik jest najskuteczniejszym zawodnikiem z obecnej kadry ŁKS-u. W koszulce z przeplatanką na piersi zdobył 18 goli i zaliczył jedną asystę. Najważniejsze momenty Łukasza w klubie z alei Unii to na pewno spotkanie z GKS-em 1962 Jastrzębie (2:0), kiedy to zdobył dwa gole, a łodzianie świętowali awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. Sekulski błysnął też w meczu z Legią, strzelając dwa gole (2:3) oraz z Sandecją Nowy Sącz (4:1 i hat-trick).

Wszystkiego gole Łukasza Sekulskiego w ŁKS:

Gratulujemy Łukaszowi i życzymy kolejnych owocnych występów w biało-czerwono-białych barwach!