Fortuna 1. LigaNewsPiłka Nożna

Setny występ Pirulo w barwach Łódzkiego Klubu Sportowego!

Niedzielny mecz z Górnikiem Polkowice był wyjątkowy dla Pirulo. Skrzydłowy Łódzkiego Klubu Sportowego rozegrał swoje 100. spotkanie w biało-czerwono-białych barwach. Hiszpan uświetnił ten jubileusz strzelając dwie bramki, które dały ełkaesiakom pierwsze zwycięstwo po serii czterech spotkań bez zwycięstwa.

Hiszpan dołączył do klubu z al. Unii w lipcu 2019 roku z  Realu Balompédica Linense. W pierwszym zespole „Rycerzy Wiosny” zadebiutował przeciwko Lechii Gdańsk w rozgrywkach PKO BP Ekstraklasy. Pierwszą bramkę dla ŁKS-u zdobył 3 lipca 2020 roku, w spotkaniu z Wisłą Kraków.

30-latek bardzo dobry występ przeciwko Górnikowi Polkowice okrasił strzeleniem kapitalnego gola, dającego łodzianom komplet punktów, wykorzystując także wcześniej rzut karny podyktowany na początku meczu.

Na bilans 100 spotkań w koszulce ŁKS-u składają się: 32 występy w PKO BP Ekstraklasie, 60 w Fortuna 1. Lidze, 2 w barażach o Ekstraklasę oraz 6 w Fortuna Pucharze Polski.

Pirulo zdobył dla łodzian 25 bramek, a ponadto zanotował 23 asysty przy trafieniach kolegów z zespołu.

Gratulujemy „Piri” i życzymy kolejnych owocnym występów w koszulce z przeplatanką na piersi!