Postawić kolejny krok. Zapowiedź meczu z BC Swiss Krono Żary

Przyszedł czas aby biało-czerwono-biali wykonali kolejny krok w kierunku upragnionej 1. Ligi. Tym razem, w drugiej rundzie fazy play-off, przyszło im zmierzyć się z BC Swiss Krono Żary. Pierwsze spotkanie już dziś, o godzinie 18:00 na Zatoce Sportu!

Łodzianie do fazy play-off przystąpili w bardzo dobrej formie, co udowodnili w dwumeczu z Kolejarzem Radom. Podopieczni trenera Zycha w pierwszym spotkaniu na wyjeździe wygrali 115:63, a już kilka dni później, podczas meczu w Łodzi dopełnili formalności, tym razem zwyciężając 89:60.

W drugiej rundzie przyjdzie im zmierzyć się z BC Swiss Krono Żary. Dzisiejsi rywale ełkaesiaków rozgrywali rundę zasadniczą w grupie D, którą zakończyli na szóstym miejscu, z bilansem 17 zwycięstw i 11 porażek. W pierwszym pojedynku fazy play-off zagrali z KS Koszem Kompaktowym Pleszew, trzecim zespołem grupy D. Zawodnicy z Żar, mimo walki z wyżej uplasowanym rywalem, dali z siebie wszystko i zagrali bardzo wyrównany dwumecz, który udało im się wygrać dzięki przewadze trzech punktów po dwóch spotkaniach.

Dzisiejsze spotkanie, jak zawsze, odbędzie się na Zatoce Sportu przy al. Politechniki 10. Pierwszy gwizdek o godzinie 18:00.

Fot. Łukasz Żuchowski