Polonia Bytom rywalem ełkaesiaków w ćwierćfinale play-offów!

Koszykarze Łódzkiego Klubu Sportowego poznali już swoich kolejnych rywali na drodze do awansu do 1. Ligi. W ćwierćfinale fazy play-off zmierzą się z Polonią Bytom, zwycięzcą grupy C w fazie zasadniczej.

Bytomianie w fazie zasadniczej rozgrywali swoje mecze w grupie C. Ostatecznie, na koniec rundy zostali jej zwycięzcą, wygrywając 27 na 30 spotkań. Co ciekawe, wszystkie trzy porażki odnieśli na wyjeździe – były to mecze z Cracovią, MKS II Dąbrowa Górnicza i AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice.

W pierwszej rundzie fazy play-off przyszło im zmierzyć się z Niedźwiadkami Przemyśl. Inauguracyjne spotkanie Polonia wygrała na wyjeździe 84:77. Następnie, w meczu domowym nie pozostawili już wątpliwości kto przechodzi do drugiej rundy, wygrywając aż 102:66.

Kolejną rundę bytomianie przeszli jeszcze spokojniej. Tym razem ich rywalami byli koszykarze MKK Gniezno. Pierwszy mecz rozgrywany w Bytomiu został wygrany przez gospodarzy 89:68, na wyjeździe zaś Polonia zwyciężyła 84:58.

Pierwsze spotkanie pomiędzy ŁKS-em a Polonią Bytom zostanie rozegrane na Śląsku, 20-ego kwietnia. Drugi mecz odbędzie się trzy dni później, 23-ego kwietnia w Łodzi. W przypadku, jeśli dwa spotkania nie wystarczą aby wyłonić drużynę, która awansuje do półfinału fazy play-off, trzeci mecz będzie rozgrywany ponownie w Bytomiu, tym razem 27-ego kwietnia.

Fot. Krzysztof Kadis