Po 1. Ligę! Zapowiedź turnieju finałowego 2. Ligi Koszykówki Kobiet

Ełkaesianki rozgrywają świetny sezon, w którym udało im się dokonać czegoś, czego wielu się nie spodziewało. Biało-czerwono-białe w najbliższy weekend wezmą udział w turnieju finałowym 2. Ligi, którego stawką jest awans na zaplecze najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. Łodzianki będą gospodyniami tych zmagań, które rozgrywane będą na Atlas Arenie, gdzie będą liczyły na mocne wsparcie ze strony kibiców ŁKS-u!

Podopieczne trenera Słomińskiego w tym sezonie rzadko musiały przyznawać wyższość swoim rywalkom – pierwszej porażki doznały dopiero w 2022 roku, w trakcie II etapu rozgrywek ligowych. Ich forma przełożyła się na to, że awansowały do turnieju półfinałowego, rozgrywanego w Jeleniej Górze. Tam przegrały spotkanie inauguracyjne z gospodyniami, KS Wichoś, ale w kolejnych dwóch meczach zwyciężyły i zagwarantowały sobie tym samym udział w turnieju finałowym! Zaszczyt organizacji wydarzenia wieńczącego rozgrywki 2. Ligi Koszykówki Kobiet przypadł właśnie Łódzkiemu Klubowi Sportowemu, który dzięki pomocy swoich partnerów oraz miasta zorganizuje to na Atlas Arenie.

W pierwszym meczu ełkaesianki zetrą się z Ósemką Skierniewice. W tym sezonie biało-czerwono-białe dwukrotnie miały okazje zagrać z tym zespołem i na ten moment bilans spotkań między nimi wynosi 1-1, więc finały 2. Ligi wyłonią także lepszą drużynę tej rywalizacji. Pierwsze spotkanie ŁKS-u z Ósemką, rozgrywane na wyjeździe, skończyło się nieznaczną porażką łodzianek, 65:72. Rewanż poszedł po myśli podopiecznych trenera Słomińskiego, które wygrały wówczas 71:67. Koszykarki ze Skierniewic dobrze zaprezentowały się w półfinałach, bo w swoim turnieju, rozgrywanym w Tarnowie, zajęły pierwsze miejsce, wygrywając wszystkie trzy spotkania.

Następnie biało-czerwono-białym przyjdzie zmierzyć się z MKS MOS Betard Wrocław. Podobnie, jak Ósemka, wrocławianki awansowały do finałów z drugiego turnieju półfinałowego rozgrywanego w Tarnowie. Zawodniczki ze Śląska skończyły tamtą rywalizację na drugim miejscu po trzypunktowym zwycięstwie z WSG/XVLO KS Basket25 Bydgoszcz oraz pewniejszej wygranej z gospodyniami z MKS Pałac Młodzieży Tarnów. W trzecim meczu nie udało im się pokonać zawodniczek ze Skierniewic, przegrywając z nimi 80:88.

Łodzianki będą miały także okazję zrewanżować się na KS Wichoś Jelenia Góra. Gospodynie turnieju półfinałowego, w którym brały udział ełkaesianki pokonały je w pierwszej kolejce, po zaciętym spotkaniu zakończonym rezultatem 59:48 dla jeleniogórzanek. W kolejnych meczach zawodniczki KS Wichoś wygrały z Ikarem Niepołomice 77:56 i Ogniwem Szczecin 60:49.

Terminarz meczów ełkaesianek w turnieju finałowym

30 kwietnia (sobota), 16:00 ÓSEMKA Lucyna Day Spa Skierniewice – ŁKS MSMS Łódź
1 maja (niedziela), 16:00 MKS MOS Betard Wrocław – ŁKS MSMS Łódź
2 maja (poniedziałek), 13:30 ŁKS MSMS Łódź – KS Wichoś Jelenia Góra

Wszystkie mecze będą rozgrywane na Atlas Arenie, zatem będzie to dobra okazja, aby kibice Łódzkiego Klubu Sportowego po raz kolejny pokazali, że są kibicowską ekstraklasą i swoim dopingiem ponieśli koszykarki po awans do 1. Ligi!

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119