Piotr Zych: Zespół jest głodny sukcesu

Przed rozpoczęciem fazy play off w 2. Lidze Koszykówki Męskiej trener biało-czerwono-białych, Piotr Zych, udzielił wywiadu oficjalnej stronie klubowej. Szkoleniowiec ŁKS-u podsumował minioną fazę zasadniczą oraz m.in przeanalizował pierwszego rywala w play-offach.

O tym czy jest zadowolony z drugiego miejsca po fazie zasadniczej:

– Celem było wygranie naszej grupy. Jednak Polonia Warszawa okazała się zdecydowanie najlepszym zespołem, nie tylko w naszej grupie, ale i na całym drugoligowym poziomie. Mamy bilans 24:4, czyli najlepszy ze wszystkich drużyn z drugich miejsc, co w jakimś układzie ewentualnych kolejnych rund play-offs może mieć znaczenie. Generalnie zespół wykonał dobrą pracę i jestem zadowolony z podejścia zespołu do treningów i do zdecydowanie większości meczów.

O wnioskach wyciągniętych z porażek, które doznali w tym sezonie:

– Jeśli nie udało się wygrać grupy to akurat wpadki z Żubrami czy Ostrowem były bardzo pożytecznym doświadczeniem dla całego zespołu, włączając w to mnie. Po pierwsze okazało się, że w pewnych warunkach możemy zaliczyć porażkę w meczu, w którym jesteśmy faworytem. Po drugie ważne było jak zespół zareaguje po takim zimnym prysznicu. Po przegranym meczu z Ostrowem zagraliśmy bardzo trudne spotkanie w Bielsku Podlaskim i je wygraliśmy. To jest cenne doświadczenie i jeśli już zdarzyły się takie wpadki, to wartością jest doświadczenie i wyciąganie wniosków. My musimy wykorzystywać swoje atuty i do każdego meczu podchodzić z maksymalnym zaangażowaniem. Margines błędu w play-offs jest minimalny lub w ogóle nie istnieje.

O tym co według trenera jest największą siłą zespołu przed play-offami:

– Play-offs to okres konsumpcji pracy jaką wykonuje zespół w całym sezonie. Mamy doświadczony zespół z kilkoma młodymi zawodnikami. Jestem pewien, że zawodnicy są głodni sukcesu, bo to fundament pod tę fazę rozgrywek. Myślę również, że udało się zbudować hierarchię i świadomość w tej grupie. Do tego klub robi wszystko, żeby stworzyć najlepsze warunki pod wynik sportowy. Wszystko w naszych rękach i głowach.

O pierwszym rywalu w play-offach:

– Kolejarz Radom to bardzo ciekawy zespół z zawodnikami z doświadczeniem na poziomie I ligi. Ich 7. miejsce w lidze nie oddaje potencjału jaki mają. Mają też słabe strony, bo inaczej nie przegraliby 15 meczów i na tym też się skupiamy. Będzie trudna seria tym bardziej, że w I rundzie zespół z wyższego miejsca nie ma żadnej przewagi.

O sytuacji kadrowej zespołu:

– Było trochę kłopotów ze zdrowiem, no i kontuzja Mikołaja Krakowiaka, która zabrała mu cały sezon. Zdarzały się drobne urazy i choroby. Super pracę wykonuje z drużyną Fer, nasz hiszpański trener przygotowania fizycznego (Fernando Cerrato). Na dzisiaj odpukać wszyscy dostępni zawodnicy są gotowi do gry.