Pełna kontrola. Legia Warszawa – ŁKS 74:104

W niedzielne popołudnie koszykarze ŁKS-u pojechali do Warszawy, gdzie zmierzyli się z Legią. Podopieczni Piotra Zycha, po dobrej inaguracji sezonu, w kolejnym spotkaniu potwierdzili swoją formę i aspiracje jakie mają w tym sezonie.

Po udanej inauguracji z Hutnikiem Warszawa, Ełkaesiacy zmierzyli się z kolejnym warszawskim zespołem na parkietach 2. Ligi – Legią Warszawa. Podopieczni Piotra Zycha pewnie wygrali ze stołeczną drużyną, nie przegrywając żadnej kwarty, a w dodatku w każdej z nich wyrobili sobie przewagę nad Legionistami, dzięki czemu nie musieli drżeć ze strachu o wynik. Dobre wejście w sezon potwierdza aspiracje klubu związane z awansem do 1. Ligi, o których głośno mówili zarówno piłkarze, jak i działacze oraz trener.

W starciu z Legionistami swoją wartość po raz kolejny udowodnili także nowi zawodnicy ŁKS-u, Norbert Kulon oraz Bartosz Wróbel. Łącznie zdobyli w tym meczu około 40% punktów, które wylądowały na koncie łodzian (odpowiednio 23 zdobyte przez Kulona i 17 Wróbla). Na uwagę zasługuje także fakt, że trener Zych w końcówce postanowił wprowadzić na parkiet kilku młodych zawodników, którzy dobrze się pokazali i nie zawiedli oczekiwań.

Akademia Koszykówki Legii Warszawa ŁKS CoolPack Łódź 74:104

(20:26; 20:31; 16:22; 18:25)

Fot. Monika Pliś