Ostatni w roku. Koszykarze zagrają w Kutnie

Już dziś o 19 koszykarze Łódzkiego Klubu Sportowego stoczą ostatni w tym roku ligowy pojedynek. Rywalami Ełkaesiaków będzie KS Kutno, które plasuje się na przedostatnim miejscu ligowej stawki.

Bieżący sezon jest dla koszykarzy Łódzkiego Klubu Sportowego w miarę udany. 16 punktów zdobytych w 11 spotkaniach pozwoliło Ełkaesiakom uplasować się na 7 miejscu w tabeli, z zaledwie 3 „oczkami” straty do ligowego podium. O zniwelowanie tej różnicy i wskoczenie w górę tabeli tuż przed przerwą świąteczną podopieczni trenera Piotra Zycha powalczą już dzisiaj.

KS Kutno jest bezdyskusyjnie jeden z gorszych zespołów drugiej ligi koszykarzy. W rozegranych 10 meczach kutnianie ze zwycięstwa mogli cieszyć się zaledwie dwa razy. Nie dziwi więc, że uzbierane 12 „oczek” klasyfikuje ich na drugim miejscu w tabeli, niewiele przed czerwoną latarnią ligi – PKK Pabianice.

Na papierze więc to łodzianie będą faworytami piątkowego starcia. W męskiej koszykówce, a zwłaszcza na trzecim poziomie rozgrywkowym, nie można jednak być niczego pewnym. No, oprócz tego, że emocji w meczu na pewno nie zabraknie! Początek spotkania w Kutnie zaplanowano na godzinę 19:00.