Ostatni mecz sezonu zasadniczego. ŁKS kontra Legia!

Koszykarze Łódzkiego Klubu Sportowego rozegrają w sobotę ostatni mecz sezonu zasadniczego 2 ligi. W pojedynku o czwarte miejsce w lidze ełkaesiacy zmierzą się nieprzewidywalnymi zawodnikami Akademii Legii Warszawa.

W poprzednim tygodniu ełkaesiacy ulegli na wyjeździe liderowi – UNB AZS UMCS Start Lublin. Od pierwszej kwarty ełkaesiacy zmuszeni byli gonić wynik i nawet wygrana trzecia odsłona spotkania nie pozwoliła im realnie powalczyć z faworyzowanym rywalem. Finalnie lublinianie wygrali 74:65 i umocnili się na pierwszym miejscu w stawce.

Dzisiaj, w sobotę, łodzianie zmierzą się z Akademią Koszykówki Legii Warszawa. W pierwszym pojedynku obu ekip lepsi okazali się warszawiacy, co jedynie podniesie emocje związane z meczem. A te i tak są już wysokie! Łódzko-warszawska potyczka będzie miała całkiem sporą stawkę – czwarte miejsce w lidze. Co prawda jednak ełkaesiacy tą kolejką kończą sezon zasadniczy, a warszawiaków czeka jeszcze jeden mecz.

W pojedynkach ŁKS-u z Akademią Legii oprócz emocji pewna jest również dobra gra. Obie drużyny nie spotkają się na parkiecie po raz drugi, a każdy ich pojedynek w poprzednich sezonach był niezwykle pasjonujący. Kolejna odsłona tych potyczek rozpocznie się już dziś o godzinie 18:00. Transmisję z meczu przeprowadzi facebookowy profil ŁKS Szkoła Gortata.

fot. Łukasz Żuchowski