Najważniejszy mecz w sezonie. Koszykarki grają w Łomiankach

W przedostatniej, choć teoretycznie czwartej, kolejce bieżącego sezonu koszykarki Łódzkiego Klubu Sportowego zagrają z SMS-em II Łomianki. Dla Ełkaesianek będzie to najprawdopodobniej najważniejszych dotąd rozegrany mecz.

Żeby móc walczyć o awans z drugiej ligi koszykówki potrzeba zająć któreś z trzech pierwszych miejsc. Koszykarki Łódzkiego Klubu Sportowego plasują się obecnie na czwartej lokacie i właściwie tylko zainkasowanie kompletu punktów w niedzielnym meczu w Łomiankach pozostawia je w grze.

Ełkaesianki już raz w bieżącym sezonie pokonały jednak SMS PZKosz II Łomianki. We własnej hali „Kangurzyce” wygrały wówczas 56:49, a o ostatecznym wyniku zadecydowała dopiero czwarta kwarta. Chyba nikt nie miałby nic przeciwko, żeby rewanż obu ekip wyglądał podobnie.

Spotkanie w Łomiankach rozpocznie się punktualnie o godzinie 13:00. Transmisję meczu przeprowadzi najprawdopodobniej facebookowy funpage Łódzki Klub Sportowy Koszykówka Kobiet.

fot. Dariusz Kulesza