ŁKS Coolpack Łódź w tym sezonie powalczy o awans do 1. ligi!

W sobotę ŁKS Coolpack Łódź rozpocznie zmagania w 2. ligi koszykówki. To będzie pierwszy sezon od kilku lat, w którym biało-czerwono-biali powalczą o awans do centralnej ligi. Wszystko co powinniście wiedzieć przed sezonem o drużynie ŁKS-u zebraliśmy w tekście poniżej.

Latem w sekcji koszykarskiej ŁKS-u nastąpiło sporo zmian. Główną była zmiana członu nazwy klubu. Dotychczasowe AZS UŁ Szkoła Gortata zastąpił Coolpack, czyli firma związana z regionem łódzkim, produkująca m.in. plecaki oraz torby podróżne.

W ŁKS-ie udało zachować się większość kadry, złożonej głównie ze zdolnej młodzieży wspartej doświadczonymi liderami – Bartłomiejem Bartoszewiczem i kapitanem Arkadiuszem Świtem. Trener Piotr Zych, który w klubie jest już ponad dekadę do gry w biało-czerwono-białych barwach zdołał namówić dwóch zawodników, dotychczas grających w 1. lidze. Są to rozgrywający Norbert Kulon oraz rzucający Bartosz Wróbel. Władze ŁKS-u wspominają, że wciąż trwają poszukiwania Centra.

Skład ŁKS Coolpack Łódź na sezon 2021/22:

Rozgrywający: Norbert Kulon, Kacper Maj, Mikołaj Krakowiak.
Rzucający obrońca: Bartosz Wróbel, Piotr Keller, Jakub Zapart.
Niski skrzydłowy: Kacper Dominiak, Maksymilian Gajek, Damian Kuźniar.
Silny skrzydłowy: Jacek Gwardecki, Arkadiusz Świt, Michał Mycko.
Center: Bartłomiej Bartoszewicz, Karol Kołodziejczyk.
Trener: Piotr Zych

Celem ŁKS Coolpack Łódź w nadchodzącym sezonie będzie awans do 1. ligi, w pełni profesjonalnej ligi koszykówki w Polsce. Będzie to jednak trudne zadanie, ze względu na skomplikowany system barażowy. Ostatecznie z czterech grup, liczących po 14 drużyn awansują zaledwie dwa zespoły. Łodzianie występować będą w 2 lidze grupie B, gdzie chrapkę na awans będzie miała także Polonia Warszawa oraz Żubry Chorten Białystok.

Skład 2. ligi, grupy B:

• ŁKS Coolpack Łódź