Koszykarki zakończyły sezon

Koszykarki Łódzkiego Klubu Sportowego zakończyły sezon 2 ligi po fazie zasadniczej. Wpływ na taką decyzję w głównej mierze miały działania Warszawskiego Związku Koszykówki, który uniemożliwił łodziankom zajęcie wolnego miejsca w grupie finałowej.

Po fazie zasadniczej sezonu 2 ligi, koszykarki Łódzkiego Klubu Sportowego zajęły czwarte miejsce w ligowej stawce. To powodowało, że w drugiej części rozgrywek ełkaesianki miały grać o miejsca 7-10. Po wycofaniu się z rozgrywek MPKK Sokołowa Sokołów Podlaski pojawiła się jednak furtka na granie o szczebel wyżej, co skutecznie uniemożliwił Warszawski Związek Koszykówki. Zarząd sekcji koszykarek ŁKS-u postanowił zakończyć sezon po fazie zasadniczej.

Poniżej prezentujemy oświadczenie ŁKS KK Łódź dotyczące zaistniałej sytuacji:

„W związku z pojawiającymi się pytaniami i obawami o los 2LK informujemy, że: Po wycofaniu się zespołu MPKK SOKOŁÓW S.A. SOKOŁÓW PODLASKI z rozgrywek ETAPU II (1-6): GR. C, Zarząd wystąpił do Warszawskiego Związku Koszykówki o możliwość przystąpienia do rozgrywek w grupie finałowej.
Niestety po wielu próbach nie uzyskaliśmy na to zgody, tłumacząc to już trwającymi rozgrywkami i dogrywaniem jednego meczu więcej (na co również uzyskaliśmy zgody od zainteresowanych Klubów) Pomimo najszczerszych chęci, by móc zaprezentować Klub w finałach 2LK nie daliśmy rady przebić machiny biurokracji.
Stąd też decyzja Zarządu o zakończeniu rozgrywek na obecnym etapie (mając taką możliwość) a nie wycofaniu się z 2LK jak spekuluje środowisko koszykarskie i podaje Łódzki Związek Koszykówki.”

fot. Dariusz Kulesza