Koszykarski weekend w Łodzi! Trzy mecze w dwa dni

Nie lada gratką dla kibiców ełkaesiackiej koszykówki będzie nadchodzący weekend. W trakcie dwóch dni aż trzy ligowe spotkania rozegrają sekcje koszykarskie ŁKS-u, a w tym czekają nas m.in. derby regionu!

Pierwsze podczas tego szalonego weekendu swój mecz rozegrają koszykarki. Już w sobotę o 17 Ełkaesianki zmierzą się w Łodzi z ostatnim zespołem ligowej stawki – KU AZS UMCS Lublin. W pierwszym starciu obu ekip lepsze okazały się Ełkaesianki,, które rzuciły wówczas 17 punktów więcej.

W niedziele czekają nas za to derby regionu łódzkiego! Punktualnie o godzinie 15:30 rozpocznie się mecz ostatniego w tabeli drugiej ligi mężczyzn – Profi Sunbud PKK 99 Pabianice – z rozpędzonymi koszykarzami ŁKS-u. Ełkaesiacy wygrali w tym roku oba swoje mecze, a ich niedzielni rywalce w całym sezonie schodzili z parkietu wygrani zaledwie raz.

Dopełnieniem koszykarskich emocji będzie kolejny niedzielny mecz rozgrywany w Łodzi. O godzinie 18 koszykarki podejmą w zaległym meczu 9. kolejki AKS Zły, czyli aktualnego wicelidera rozgrywek. Z całą pewnością Ełkaesianki będą chciały wziąć w tym meczu rewanż za pierwszą potyczkę w sezonie, kiedy to dość boleśnie przegrały w Warszawie 39:56.

fot. Łukasz Żuchowski