Koszykarki ŁKS-u wracają na ligowe parkiety!

Po ośmiu długich latach koszykarki Łódzkiego Klubu Sportowego powrócą na parkiety seniorskich rozgrywek. Drużyna złożona w głównej mierze z wychowanek klubu rozegra tym samym pierwszy sezon po reaktywacji klubu.

Sekcja koszykówki żeńskiej Łódzkiego Klubu Sportowego w latach swojej świetności święciła niezliczoną liczbę sukcesów. Na kartach historii polskiego sportu koszykarki spod herbu Przeplatanki zapisały się jako druga najbardziej utytułowana sekcja sportowa, ustępując jedynie swoim rywalkom z Wisły Kraków.

Teraz do sukcesów swoich starszych koleżanek będą próbowały nawiązać młode Ełkaesianki, które już za tydzień rozpoczną sezon II ligi.

Pierwsze spotkanie koszykarek ŁKS-u w nowym sezonie zaplanowano na 4 października. Będzie to w dodatku mecz przed własną publicznością. Wstępnie wszystkie spotkania naszych koszykarek mają być rozgrywane w hali Zatoki Sportu Politechniki Łódzkiej, jednak w razie problemów z jej dostępnością lokalizacja może ulec zmianie.

Trzon drugoligowej drużyny tworzyć będą wychowanki klubu z rocznika 2004. Za ich formę w drużynach młodzieżowych odpowiedzialna była legenda ełkaesiackiej koszykówki – Izabela Maj. Doświadczenie potrzebne w seniorskich rozgrywkach mają zapewnić zawodniczki z roczników 1998-99, które na co dzień zbierają koszykarskie szlify w murach Politechniki Łódzkiej pod okiem Daivy Jodeikaitė.

Trenerem zespołu będzie Bartek Słomiński, jego asystentem Tomasz Szczepaniak, a trenerem przygotowania motorycznego Aleksander Fabiszewski.

fot. Łódzki Klub Sportowy – Koszykówka Kobiet.