Koszykówka

Kolejne zwycięstwo, kolejna „setka” przebita! ŁKS Coolpack Łódź – Akademia Legii Warszawa 101:67

W sobotnie popołudnie koszykarze Łódzkiego Klubu Sportowego podjęli Akademię Legii Warszawa, w ramach rozgrywek 2. Ligi. Podopieczni trenera Piotra Zycha po raz kolejny zwyciężyli ze znaczną przewagą punktową, a wisienką na torcie okazał się fakt, że kolejny raz udało im się przebić barierę stu punktów!

Przed meczem minutą ciszy wszyscy zgromadzeni na hali Zatoki Sportu uczcili minutą ciszy zmarłego młodego kibica, syna Marty Raczyńskiej.

Początek spotkania był dosyć wyrównany, jednak z drobną przewagą stołecznego zespołu, który korzystał z błędów (szczególnie fauli) popełnianych przez ełkaesiaków. Mimo tego udawało im się utrzymywać bliski zasięg do rywali, m.in za sprawą celnych rzutów za 3 w wykonaniu ŚwitaWróbla Dominiaka. Przełom nastąpił, kiedy biało-czerwono-biali wyrównali rezultat, przy stanie 19:19. Wówczas stopniowo zaczęli przejmować kontrolę nad spotkaniem, zdobywając kolejne punkty i kończąc pierwszą kwartę z ośmiopunktowym prowadzeniem.

Kolejna partia znów rozpoczęła się wyrównaną wymianą, w której prowadził jednak ŁKS, utrzymując bezpieczne prowadzenie nad legionistami. W kolejnych minutach zawodnicy spod herbu przeplatanki zaczęli jednak ustępować pola stołecznej drużynie, dając jej szansę na zbliżenie się do siebie na jedno oczko, na 4 minuty przed końcem kwarty. Poprawę gry przyniosła przerwa, o którą poprosił trener Zych – jego podopieczni zaliczyli następnie dwa celne rzuty za 3, ponownie odskakując gościom. Napędziło to biało-czerwono-białych, którzy poprawili swoją grę i do końca kwarty powiększyli jeszcze swoją przewagę.

Przerwa nie zmieniła tego, jak w kolejną partię weszły obydwa zespoły, prezentując wyrównaną grę. Ełkaesiacy, mimo wzmożonych wysiłków legionistów, chcących poprawić swój wynik, utrzymywali prowadzenie. Choć w stołeczną drużynę wkradła się nerwowość, nie przeszkadzało im to zdobywać kolejnych punktów. Koszykarze spod herbu przeplatanki starali się utrzymywać swoją przewagę, co ostatecznie im się udało, choć to przyjezdni wywalczyli o jedno oczko więcej na koniec trzeciej kwarty.

W ostatniej kwarcie tempo meczu nie spadało. Parkiet szybko musiał opuścić Bartoszewicz, który piąty raz w tym spotkaniu sfaulował rywala. Mimo tego biało-czerwono-biali utrzymywali dobrą formę. Na zakończenie spotkania zdominowali warszawiaków, znacznie podwyższając swoją przewagę oraz kolejny raz w tym sezonie przebijając magiczną granicę stu punktów!

ŁKS Coolpack Łódź – Akademia Koszykówki Legii Warszawa 101:67
(27:19; 25:15; 20:21; 29:12)

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0